HƏMAS Qəzzada həlak olan israilli əsirlərin cəsədlərini Qırmızı Xaça təhvil verib
Qətərin “Al Jazeera” kanalı xəbər verir ki, HƏMAS Qəzza zolağında həlak olan israilli əsirlərin cəsədlərini Qırmızı Xaç nümayəndələrinə təhvil verib.
Redaksiya bildirir ki, İsrailin “Yediot Ahronot” nəşrinin məlumatına görə, HƏMAS bu mərhələdə dörd cəsədi qaytarıb. İsrail Ordusu da dörd nəfərin cəsədinin alındığını təsdiqləyib.
Ümumilikdə HƏMAS 28 nəfərin cəsədini təhvil verməlidir. Hərəkat bəyan edib ki, bəzilərinin dəfn yerləri məlum olmadığından digər cəsədlərin tapılması üçün əlavə vaxt tələb olunur.

Катарский телеканал «Аль-Джазира» сообщает, что ХАМАС передал представителям Красного Креста тела погибших израильских заложников в секторе Газа.
Редакция сообщает, что, по данным израильского издания «Едиот Ахронот», ХАМАС на данном этапе вернул четыре тела. Армия обороны Израиля также подтвердила получение тел четырех человек.
В общей сложности ХАМАС должен передать тела 28 человек. Движение заявило, что для обнаружения остальных тел требуется дополнительное время, поскольку места захоронения некоторых из них неизвестны.