HƏMAS Qəzzada həlak olan israilli əsirlərin cəsədlərini Qırmızı Xaça təhvil verib
Qətərin “Al Jazeera” kanalı xəbər verir ki, HƏMAS Qəzza zolağında həlak olan israilli əsirlərin cəsədlərini Qırmızı Xaç nümayəndələrinə təhvil verib.
Redaksiya bildirir ki, İsrailin “Yediot Ahronot” nəşrinin məlumatına görə, HƏMAS bu mərhələdə dörd cəsədi qaytarıb. İsrail Ordusu da dörd nəfərin cəsədinin alındığını təsdiqləyib.
Ümumilikdə HƏMAS 28 nəfərin cəsədini təhvil verməlidir. Hərəkat bəyan edib ki, bəzilərinin dəfn yerləri məlum olmadığından digər cəsədlərin tapılması üçün əlavə vaxt tələb olunur.

Qatar's "Al Jazeera" channel reports that Hamas has handed over the bodies of deceased Israeli captives in the Gaza Strip to representatives of the Red Cross.
The editorial board reports that, according to Israel's "Yediot Ahronot" publication, Hamas returned four bodies at this stage. The Israeli Army also confirmed the receipt of four bodies.
In total, Hamas is supposed to hand over the bodies of 28 people. The movement stated that additional time is required to find the other bodies, as the burial places of some are unknown.