Google Geminini televizorlar üçün daha da təkmilləşdirir
Gemininin Google TV-lərdə təqdim edilməsi, artıq istifadədən çıxarılmış Google Assistant-a nəzərən əhəmiyyətli bir yenilik oldu. Bu, istifadəçilərə Geminiyə TV platformasına uyğun daha mürəkkəb təbii dil əmrləri verməyə imkan verir. Məsələn, Geminidən hamının danışdığı yeni tibbi dram haqqında soruşa və ya iki üstünlük verilən kateqoriya (məsələn, komediya və dram) nəzərə alınmaqla, izləmək üçün bir şey tapa bilərsiniz.
Redaksiya məlumat verir ki, Google, CES 2026-da Geminini televizorlar üçün daha faydalı etmək və onu daha çox platformaya genişləndirmək niyyətində olduğunu bildirib. Bu yeniliklər, istifadəçilərin televizor təcrübəsini daha da yaxşılaşdırmağı hədəfləyir.
Gemininin TV-lərdəki funksionallığının artırılması, istifadəçilərin televizorlarından daha çox faydalanmasına imkan verəcək. Bu, daha intuitiv axtarışlar, daha şəxsi tövsiyələr və daha asan idarəetmə kimi üstünlüklər təmin edəcək. Googleın bu addımı, rəqəmsal köməkçilərin televizor ekosistemindəki rolunu gücləndirməyə yönəlib. Bu yeniliklərin nə vaxt tətbiq olunacağı və hansı platformalarda əlçatan olacağı barədə ətraflı məlumat hələlik açıqlanmayıb.

Google дорабатывает Gemini для телевизоров
Представление Gemini на Google TV стало значительным обновлением по сравнению с уже устаревшим Google Assistant. Это позволяет пользователям давать Gemini более сложные команды на естественном языке, адаптированные для телевизионной платформы. Например, вы можете спросить Gemini о новом медицинском драматическом сериале, который все обсуждают, или найти что-нибудь для просмотра, учитывая две предпочтительные категории (например, комедия и драма).
Redaksiya сообщает, что Google заявил на CES 2026 о намерении сделать Gemini более полезным для телевизоров и расширить его на большее количество платформ. Эти нововведения направлены на дальнейшее улучшение пользовательского опыта просмотра телевизора.
Улучшение функциональности Gemini на телевизорах позволит пользователям получать больше пользы от своих телевизоров. Это обеспечит такие преимущества, как более интуитивный поиск, более персонализированные рекомендации и более простое управление. Этот шаг Google направлен на усиление роли цифровых помощников в телевизионной экосистеме. Подробная информация о том, когда эти нововведения будут внедрены и на каких платформах они будут доступны, пока не разглашается.