Fiziki şəxslərin gəlir vergisi Elektron Hökumət İnformasiya Sistemi (EHİS) üzərindən bəyan ediləcək.
Bununla bağlı aidiyyəti dövlət qurumlarına müavfiq tapşırıqlar verilib.
Belə ki, İqtisadiyyat Nazirliyi oktyabr 1-dək xidmətin Elektron Hökumət İnformasiya Sisteminə inteqrasiyasını təmin etməlidir.
Həmçinin, İqtisadiyyat Nazirliyinə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi ilə birlikdə oktyabrın 10-dək xidmətin mövcüd iş axının təqdim edilməsi, noyabrın 10-dək xidmətin təkmilləşdirmələr nəzərə alınmaqla yeni iş axınının təqdim edilməsi və razılaşdırılması, dekabrın 20-dək xidmətin mygov biznes platformasında istifadəyə verilməsi (istismar mühitində) tapşırılıb.(Trend)

Подоходный налог теперь будет декларироваться так
Подоходный налог физических лиц будет декларироваться через Информационную систему электронного правительства (ИСЭП).
В связи с этим соответствующим государственным структурам даны надлежащие поручения.
Так, Министерство экономики должно обеспечить интеграцию услуги в Информационную систему электронного правительства до 1 октября.
Также Министерству экономики совместно с Министерством цифрового развития и транспорта поручено до 10 октября представить существующий рабочий процесс услуги, до 10 ноября представить и согласовать новый рабочий процесс услуги с учетом улучшений, а до 20 декабря запустить услугу на бизнес-платформе mygov (в эксплуатационной среде).(Trend)