"Formula-1" yarışlarını Azərbaycanda yayımlayacaq kanal BƏLLİ OLDU
Ölkəmizdəki sürət həvəskarlarını maraqlandıran mühüm məsələlərdən birinə - "Formula-1" üzrə dünya çempionatının hansı kanalla yayımlanmasına aydınlıq gətirilib.
Oxu.Az-ın əldə etdiyi məlumata görə, çempionat Mayami Qran-prisindən (1-3 may) etibarən İdman TV tərəfindən yayımlanacaq.
Belə ki, artıq yarışların yayım hüququ telekanal tərəfindən alınıb və azarkeşlər bu yarışları ardıcıl 16-cı mövsüm ölkənin ilk idman kanalında ənənəvi və tanıdıqları şərhçilər Siyavuş Əliyevlə Rəhim Əliyevin təqdimatında izləyə biləcəklər.
Xatırladaq ki, builki mövsümün 17-ci mərhələsi olan Azərbaycan Qran-prisi sentyabrın 24-26-da baş tutacaq.

Channel to broadcast "Formula-1" races in Azerbaijan ANNOUNCED
Clarity has been brought to one of the important issues of interest to speed enthusiasts in our country – which channel will broadcast the "Formula-1" World Championship.
According to information obtained by Oxu.Az, the championship will be broadcast by İdman TV starting from the Miami Grand Prix (May 1-3).
The broadcasting rights for the races have already been acquired by the TV channel, and fans will be able to watch these races for the 16th consecutive season on the country's first sports channel, presented by their traditional and familiar commentators Siyavuş Aliyev and Rahim Aliyev.
It should be recalled that the Azerbaijan Grand Prix, which is the 17th stage of this year's season, will take place on September 24-26.