Fənərbağçada prezident seçkilərinin nəticələri açıqlanıb
Fənərbağça idman klubunda keçirilən prezident seçkiləri başa çatıb və səsvermənin nəticələri müəyyənləşib. İstanbulda yerləşən Çobani Stadionunda təşkil olunan seçkidə minlərlə azarkeş iştirak edib.
Redaksiya xəbər verir ki, rəsmi olmayan nəticələrə əsasən, Səadəddin Saran səslərin 50,44 faizini (12.331 səs) toplayaraq seçkilərin qalibi olub. Ali Koç isə 49,56 faiz (12.113 səs) nəticə göstərib. İki namizəd arasındakı fərq cəmi 217 səs olub.
Seçkinin başa çatması ilə Fənərbağçada yeni rəhbərliyin formalaşdırılacağı gözlənilir. Qalib gələn namizədin yaxın günlərdə klubun gələcək planlarını və prioritetlərini ictimaiyyətə təqdim edəcəyi bildirilir.

В спортивном клубе «Фенербахче» завершились президентские выборы, и результаты голосования определены. В выборах, организованных на стадионе «Чобани» в Стамбуле, приняли участие тысячи болельщиков.
Редакция сообщает, что, согласно неофициальным результатам, Саадеддин Саран, набрав 50,44 процента голосов (12 331 голос), стал победителем выборов. Али Коч же показал результат в 49,56 процента (12 113 голосов). Разница между двумя кандидатами составила всего 217 голосов.
С завершением выборов ожидается формирование нового руководства в «Фенербахче». Сообщается, что победивший кандидат в ближайшие дни представит общественности будущие планы и приоритеты клуба.