FBI rəhbəri Keş Patel gənclikdə 2 dəfə həbs olub
Keş Patel, hazırda Federal Təhqiqat Bürosunun (FBI) rəhbəri vəzifəsini icra edir. O, gənclik illərində alkoqolla bağlı hadisələrə görə iki dəfə saxlanıldığını ictimaiyyətə açıqlayıb.
Redaksiya The Intercept-ə istinadla xəbər verir ki, bu hadisələrdən biri 2001-ci ildə yetkinlik yaşına çatmayan zaman ictimai yerdə sərxoşluqla bağlı olub. Digər hadisə isə 2005-ci ildə, bir bardan ayrıldıqdan sonra ictimai yerdə sidik ifraz etməsinə görə baş verib.
Patel hər iki hadisənin səhv olduğunu vurğulayıb. O, bu hadisələrin onun adət etdiyi davranış tərzini əks etdirmədiyini bildirib və bunları gənclik səhvləri kimi qiymətləndirib.

Кеш Патель в настоящее время исполняет обязанности главы Федерального бюро расследований (ФБР). Он публично заявил, что в юности его дважды задерживали из-за инцидентов, связанных с алкоголем.
Редакция, ссылаясь на The Intercept, сообщает, что один из этих инцидентов произошел в 2001 году, когда он был несовершеннолетним, и был связан с публичным опьянением. Другой инцидент произошел в 2005 году, когда он был задержан за мочеиспускание в общественном месте после выхода из бара.
Патель подчеркнул, что оба инцидента были ошибками. Он заявил, что эти инциденты не отражают его обычного поведения, и расценил их как ошибки молодости.