Yeni süni intellekt agenti Excel-də aparılan hesablamaları, məlumat emalını və böyük cədvəllərin idarə olunmasını xeyli sadələşdirən funksiyalarla diqqət çəkir. Alət həm peşəkar mütəxəssislər, həm də gündəlik istifadəçilər üçün məhsuldarlığı artırmağa yönəlib.
Redaksiya xəbər verir ki, agent istənilən formulu dərhal generasiya edir, mürəkkəb tapşırıqları avtomatlaşdırır və bir əmrlə diaqramlar yaradır. Bundan əlavə, böyük və nizamsız cədvəlləri strukturlaşdıraraq analitik işləməyə hazır vəziyyətə gətirir. Alətin ən fərqli funksiyalarından biri müxtəlif saytlar üzrə məlumatı avtomatik parslamaq imkanının mövcudluğudur.
İstifadəçi agentə keçid göndərib tapşırığı təsvir etdikdən sonra sistem göstərilən məlumatı çıxararaq Excel formatında emal üçün uyğun hala gətirir. Bu xüsusiyyət xüsusilə geniş həcmli məlumatlarla çalışan analitiklər üçün prosesi əhəmiyyətli dərəcədə sürətləndirir.
Mütəxəssislər hesab edir ki, bu cür süni intellekt alətləri məlumat emalı və ofis proqram təminatı sahəsində yeni mərhələnin əsasını qoyacaq və yaxın illərdə avtomatlaşdırmanın rolunu daha da gücləndirəcək.

Новый агент искусственного интеллекта привлекает внимание функциями, значительно упрощающими расчеты, обработку данных и управление большими таблицами в Excel. Инструмент направлен на повышение производительности как для профессиональных специалистов, так и для обычных пользователей.
Редакция сообщает, что агент мгновенно генерирует любые формулы, автоматизирует сложные задачи и создает диаграммы одной командой. Кроме того, он структурирует большие и нерегулярные таблицы, подготавливая их к аналитической работе. Одной из самых отличительных функций инструмента является возможность автоматического парсинга данных с различных сайтов.
После того как пользователь отправляет агенту ссылку и описывает задачу, система извлекает указанные данные и приводит их в формат, подходящий для обработки в Excel. Эта функция значительно ускоряет процесс, особенно для аналитиков, работающих с большими объемами данных.
Эксперты считают, что такие инструменты искусственного интеллекта заложат основу нового этапа в области обработки данных и офисного программного обеспечения и еще больше усилят роль автоматизации в ближайшие годы.