Türkiyə prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan sosial platforma NSosyal-da paylaşım edərək ABŞ rezidenti Donald Tramp ilə Ağ Evdə keçirəcəyi görüş barədə açıqlama verib. O, görüşdə iki ölkə arasında mövcud strateji əlaqələr çərçivəsində mühüm mövzuların müzakirə olunacağını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Ərdoğan paylaşımında ABŞ-la müttəfiq münasibətlərin ticarət, investisiya və müdafiə sənayesi sahələrində daha da inkişaf etdirilməsinin əsas gündəm mövzularından olacağını vurğulayıb. Türkiyə lideri Tramp ilə aparılacaq müzakirələrin ölkələrarası əməkdaşlığı gücləndirəcəyinə ümidvar olduğunu qeyd edib.
Ərdoğan həmçinin bu görüşün ortaq qlobal sülh vizyonu çərçivəsində bölgədəki müharibə və münaqişələrin dayandırılmasına töhfə verəcəyinə inandığını bildirib. O, tərəflərin qarşılıqlı etimad əsasında yeni əməkdaşlıq addımları atacaqlarına diqqət çəkib.

Эрдоган заявил, что встреча с Трампом будет способствовать региональному миру
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган сделал заявление о предстоящей встрече с президентом США Дональдом Трампом в Белом доме, опубликовав пост на социальной платформе NSosyal. Он сообщил, что на встрече будут обсуждаться важные темы в рамках существующих стратегических отношений между двумя странами.
Как сообщает Redaksiya, Эрдоган в своем посте подчеркнул, что дальнейшее развитие союзнических отношений с США в сферах торговли, инвестиций и оборонной промышленности станет одной из главных тем повестки дня. Турецкий лидер выразил надежду, что предстоящие обсуждения с Трампом укрепят сотрудничество между странами.
Эрдоган также выразил уверенность, что эта встреча в рамках общего видения глобального мира будет способствовать прекращению войн и конфликтов в регионе. Он отметил, что стороны предпримут новые шаги по сотрудничеству на основе взаимного доверия.