Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin rəqəmsal həlli olan “Əmək və Məşğulluq“ altsistemi “GovInsider” beynəlxalq platformasının (Sinqapur) “Festival of Innovation Awards 2026” müsabiqəsində yüksək qiymətləndirilib.
Nazirlik yanında Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidməti tərəfindən təqdim edilən layihə müsabiqədə “Digital Labor Contracts” nominasiyasında “Special Mention” mükafatına layiq görülüb.
Müsabiqədə Macarıstan, Moldova, Səudiyyə Ərəbistanı, Sinqapur, İndoneziya, Malayziya və Çin daxil olmaqla bir çox ölkələrdən də layihələrin qiymətləndirilməsi aparılıb.
“GovInsider” dövlət sektorunda innovativ, qabaqcıl idarəetmə təcrübələrini təşviq edən, sosial və ictimai xidmətlərin daha effektiv, insan mərkəzli və dayanıqlı inkişafına töhfə verən dövlət qurumlarının fəaliyyətini təqdir edən beynəlxalq platformadır.

Подсистема «Труд и занятость» удостоена награды
Цифровое решение Министерства труда и социальной защиты населения — подсистема «Труд и занятость» — высоко оценена на конкурсе «Festival of Innovation Awards 2026» международной платформы GovInsider (Сингапур).
Проект, представленный Государственной службой трудовой инспекции при Министерстве, удостоен награды «Special Mention» в номинации «Digital Labor Contracts» на конкурсе.
На конкурсе также оценивались проекты из многих стран, включая Венгрию, Молдову, Саудовскую Аравию, Сингапур, Индонезию, Малайзию и Китай.
GovInsider — это международная платформа, которая поощряет инновационные, передовые практики управления в государственном секторе, а также отмечает деятельность государственных учреждений, способствующих более эффективному, ориентированному на человека и устойчивому развитию социальных и общественных услуг.