İsrailin müdafiə naziri İsrail Katz, İranın ali təhlükəsizlik rəsmilərindən birinin gecə həyata keçirilən hava hücumu nəticəsində öldürüldüyünü bildirib. Bu iddia, bölgədəki gərginliyin artdığı bir vaxtda yayıldı və beynəlxalq ictimaiyyətin diqqətini cəlb etdi.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, İran Ali Milli Təhlükəsizlik Şurasının katibi Əli Larcani və İran İnqilab Keşikçiləri Korpusunun terror təşkilatı kimi tanınan Basiç qüvvələrinin komandiri Qulamrza Süleymani ötən gecə İsrailin İrana qarşı həyata keçirdiyi hücumların hədəfləri arasında olub. Bu məlumat İsrail rəsmiləri tərəfindən təsdiqlənib.
Həyata keçirilən zərbələrin nəticələri hələ də qiymətləndirilir və tam təsdiqlənməmiş məlumatlar yayılmaqda davam edir. Bu hadisənin regionda mövcud olan siyasi və hərbi vəziyyətə təsirləri hələ bəlli deyil.

Министр обороны Израиля Исраэль Кац заявил, что один из высокопоставленных иранских чиновников по безопасности был убит в результате ночной воздушной атаки. Это заявление было сделано на фоне растущей напряженности в регионе и привлекло внимание международного сообщества.
Ссылаясь на источник, редакция сообщает, что секретарь Высшего совета национальной безопасности Ирана Али Лариджани и командир сил Басидж Корпуса стражей исламской революции, признанных террористической организацией, Гуламреза Сулеймани, были среди целей израильских атак против Ирана прошлой ночью. Эта информация была подтверждена израильскими официальными лицами.
Последствия нанесенных ударов все еще оцениваются, и неподтвержденная информация продолжает распространяться. Влияние этого события на существующую политическую и военную ситуацию в регионе пока неясно.