Albaniyanın Baş naziri Edi Rama beynəlxalq əlaqələrə dair maraqlı bir bəyanatla çıxış edib. O, Yunanıstanın və ya Avropa ölkələrinin icazəsi olmadan danışa biləcəyini vurğulayıb, lakin ABŞ-ın icazəsi olmadan danışmaqda çətinlik çəkəcəyini bildirib.
Redaksiya məlumat verir ki, baş nazir bu mövqeyini ABŞ-ın çox sərt mövqe tuta bilməsi ilə əlaqələndirib. Onun bu açıqlaması beynəlxalq diplomatiyada və regional siyasətdə ABŞ-ın təsir gücünü bir daha nümayiş etdirir.
Edi Ramanın sözləri Albaniyanın xarici siyasətində ABŞ ilə münasibətlərə verilən əhəmiyyəti açıq şəkildə göstərir. Bu bəyanat, kiçik ölkələrin böyük güclərlə əlaqələrindəki həssas tarazlığı və strateji yanaşmaları əks etdirir.

Эди Рама: Я не могу говорить без разрешения американцев
Премьер-министр Албании Эди Рама выступил с интересным заявлением относительно международных отношений. Он подчеркнул, что может говорить без разрешения Греции или европейских стран, но ему будет трудно говорить без разрешения США.
Редакция сообщает, что премьер-министр связал свою позицию с тем, что США могут занять очень жесткую позицию. Это его заявление еще раз демонстрирует влияние США в международной дипломатии и региональной политике.
Слова Эди Рамы ясно демонстрируют важность, придаваемую отношениям с США во внешней политике Албании. Это заявление отражает хрупкий баланс и стратегические подходы в отношениях малых стран с великими державами.