“Azərbaycan Xəzər Dəniz Gəmiçiliyi” QSC (ASCO) struktur idarələrinə tələb olunan müxtəlif təyinatlı əlcəklərin satın alınması barədə tender elan edib.
Modern.az verir ki, tender çərçivəsində müxtəlif təyinatlı ümumilikdə 92 mindən artıq əlcək alınacaq.
Bunlar gündəlik adi işlər üçün əlcəklər, qaynaq işləri üçün, uzun qol əlcəklər, takelaj işləri/buraz dartma üçün əlcəklər, elektrik işləri üçün əlcəklər, nitrili əlcək bərk manjetli, dielektrik əlcək və sair aiddir (Tam siyahı burada).
Satınalmanın ehtimal olunan qiyməti 90 min manatdır.
Bildirilir ki, təkliflər aprelin 13-ü saat 14-dək qəbul ediləcək. Əlcəklərin istehsal ili minimum 2025-ci il olmalıdır. Ödəniş yalnız fakt üzrə qəbul edilir. Təchizatçılar tərəfindən müvafiq mənşə və test sertifikatları təqdim edilməlidir.
Təklifində malların adı, qısa təsviri, istehsal olunduğu və ya gətirildiyi ölkə, istehsalçı firması, markası və modeli, əmtəə nişanı, həcmi və qiyməti dəqiq göstərilməyən, vergilər daxil edilməyən bütün təkliflər, habelə “Mallara dair tələblər” bölməsindəki cədvəldə qeyd olunan parametrlərə uyğun gəlməyən mallar təqdim etmiş təchizatçılar satınalma prosedurundan kənarlaşdırılır. Tenderdə iştirak haqqı 180.57 AZN-dir.

State Agency Procures 90,000 Gloves
Azerbaijan Caspian Shipping Company (ASCO) CJSC has announced a tender for the procurement of various types of gloves required by its structural divisions.
Modern.az reports that within the framework of the tender, a total of over 92 thousand gloves of various types will be purchased.
These include gloves for daily ordinary work, welding gloves, long-sleeved gloves, rigging/rope pulling gloves, electrical work gloves, nitrile gloves with hard cuffs, dielectric gloves, and others (Full list here).
The estimated value of the procurement is 90 thousand manats.
It is reported that proposals will be accepted until April 13, 14:00. The production year of the gloves must be at least 2025. Payment is accepted only upon invoice. Suppliers must provide relevant origin and test certificates.
All proposals that do not clearly indicate the name of the goods, a brief description, country of origin or import, manufacturer's company, brand and model, trademark, volume, and price, or do not include taxes, as well as suppliers who have submitted goods that do not comply with the parameters specified in the table in the "Requirements for Goods" section, will be excluded from the procurement procedure. The participation fee for the tender is 180.57 AZN.