ABŞ prezidenti Donald Tramp İtaliyanın baş naziri Giorgia Meloni haqqında sərt fikirlər səsləndirib. Onun bu rəyi Meloninın Roma Papasına verdiyi dəstək ilə əlaqələndirilir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp jurnalistin sualını cavablandırarkən Giorgia Melonini "qəbuledilməz" adlandırıb. O qeyd edib ki, Meloni İranın nüvə silahına sahib olub-olmamasına əhəmiyyət vermir və əgər imkanı olsa, İran İtaliyanı iki dəqiqəyə partladar.
ABŞ prezidentinin bu açıqlaması beynəlxalq münasibətlərdə yeni müzakirələrə səbəb ola bilər. Bu bəyanat İtaliyanın baş nazirinin mövqeyi və İranın nüvə proqramı ilə bağlı narahatlıqları bir daha gündəmə gətirir.

Дональд Трамп раскритиковал Джорджу Мелони за поддержку Папы
Президент США Дональд Трамп высказал резкие замечания в адрес премьер-министра Италии Джорджи Мелони. Его мнение связано с поддержкой Мелони Римского Папы.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп, отвечая на вопрос журналиста, назвал Джорджу Мелони "неприемлемой". Он отметил, что Мелони не придает значения тому, обладает ли Иран ядерным оружием, и что если бы у Ирана была возможность, он взорвал бы Италию за две минуты.
Это заявление президента США может вызвать новые дискуссии в международных отношениях. Данное заявление вновь поднимает на повестку дня позицию премьер-министра Италии и обеспокоенность по поводу ядерной программы Ирана.