Məşhur aktyor Leonardo DiKaprio Kaliforniyada yerləşən kiçik bir kitabxanaya gizli şəkildə maliyyə dəstəyi verir. O, ətraf mühitin mühafizəsi, vəhşi təbiətin qorunması və iqlim dəyişikliyi ilə mübarizə kimi məsələlərə milyonlarla dollar ianə etməsi ilə tanınır. Lakin, DiKaprio uşaqlıq evinin yaxınlığında yerləşən Los-Ancelesdəki yerli bir kitabxananı da gizli şəkildə maliyyələşdirir.
Redaksiya məlumat verir ki, Hollivudun məşhur ulduzu Qriffit Parkının yaxınlığında yerləşən Los-Anceles İctimai Kitabxanasının Los Feliz filialına pul köçürüb. Bu kitabxana, aktyorun uşaqlıq evinin yerləşdiyi ərazidədir.
51 yaşlı aktyor və onun ailəsi 1999-cu ildə kitabxananın kompüter mərkəzinə 35,000 dollar ianə edib və illər ərzində qəzet abunəliyi kimi digər təşəbbüsləri də maliyyələşdirib. Kitabxananın divarları onun "Titanik", "Nyu-York qrupları", "Əgər bacarsan, məni tut" və "Böyük Getsbi" kimi ən böyük hitlərindən olan filmlərin posterləri ilə bəzədilib. Onlardan bəziləri hətta imzalanıb və DiKaprio'nun atası Corc bəzən onların kolleksiyasına əlavələr etmək üçün baş çəkir. Baş kitabxanaçı Perl Yonezava bildirib ki, onların imzalı olduğunu anlamaq bir qədər vaxt aparıb və o vaxtdan bəri onlar divarlara daha yaxşı bərkidilib.
DiKaprio SFGate-ə bildirib: "Binanı qaldırmaq və işlək vəziyyətə gətirməklə çox məşğul idim. Onların bəzilərinin imzalı olduğunu anladıqdan sonra divara bir qədər yaxşı bərkidildilər. Üzr istəyirəm, Leo!" Kitabxana bir vaxtlar aktyorun uşaqlıq evinin yerləşdiyi ərazidə idi və texniki otaq onun yataq otağının yerindədir. Aktyorun "Titanik" filmi ilə diqqət mərkəzinə düşməsindən qısa müddət sonra, 1999-cu ildə kitabxana qapılarını açmazdan əvvəl orijinal ev sökülmüşdü. Los Feliz ərazisindən yenicə köçən DiKaprio uşaqlıq illərində küçənin o biri tərəfindəki başqa bir kitabxanaya gedər, orada dostları ilə görüşər və çölə çıxıb skeytbord sürərdi.

DiCaprio Secretly Supports Library
Renowned actor Leonardo DiCaprio is secretly providing financial support to a small library in California. He is known for donating millions of dollars to issues such as environmental protection, wildlife conservation, and combating climate change. However, DiCaprio also secretly finances a local library in Los Angeles, located near his childhood home.
Redaksiya reports that the famous Hollywood star has transferred funds to the Los Feliz branch of the Los Angeles Public Library, located near Griffith Park. This library is in the area where the actor's childhood home was located.
The 51-year-old actor and his family donated $35,000 to the library's computer center in 1999 and have funded other initiatives over the years, such as newspaper subscriptions. The library's walls are adorned with posters from his biggest hit films, including "Titanic," "Gangs of New York," "Catch Me If You Can," and "The Great Gatsby." Some of them are even signed, and DiCaprio's father, George, sometimes visits to add to their collection. Head librarian Perl Yonezawa stated that it took some time to realize they were signed, and they have since been better secured to the walls.
DiCaprio told SFGate: "I was very busy with raising the building and making it functional. After we realized some of them were signed, they were secured a bit better to the wall. Sorry, Leo!" The library was once located in the area where the actor's childhood home stood, and the technical room is in the place of his bedroom. Shortly after the actor rose to prominence with the film "Titanic," the original house was demolished before the library opened its doors in 1999. DiCaprio, who had recently moved from the Los Feliz area, used to go to another library across the street during his childhood years, meet his friends there, and then go out skateboarding.