Daha aeroportdan şəhərə taksi sifariş edə bilməyəcəyik? – VIDEO
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanından şəhər istiqamətində taksi sifarişlərinə məhdudiyyətin qoyulduğu iddia olunur.
Bu barədə iddia sosial şəbəkələrdə yayılıb.
Xəbərdarlığın "Uber", "Bolt" və tətbiqlə sifariş qəbul edən digər sürücülərə göndərildiyi bildirilir. Qeyd edilib ki, bu gündən hava limanı istiqamətinə taksi sifarişi mümkün olsa da, hava limanından şəhər istiqamətinə qəbul edilməyəcək. Məlumatda o da əlavə edilib ki, şirkət tərəfindən də sifarişlər olmayacaq.
Bəzi taksi sürücüləri "Xəzər Xəbər" bildirib ki, bu məlumatı eşidəndən hava limanından sifariş götürmürlər. Onlar hesab edirlər ki, belə qərarın qəbuluna səbəb hava limanındakı "London taksi"lərinə üstünlüyün verilməsi ola bilər.
Bəzi taksi sürücüləri isə bildirdilər ki, hava limanından sifarişlərə məhdudiyyətlə bağlı onlara məlumat verilməyib.
Məsələ ilə bağlı "Bolt"dan bildirilib ki, həftə ərzində rəsmi məlumatlarını ictimaiyyətə təqdim edəcəklər. "Uber"dən isə hələlik bu məsələ ilə bağlı şərh verə bilməyəcəkləri açıqlanıb.Məsələ ilə bağlı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanından isə qeyd edilib ki, hazırda aeroportda sərnişinlərin rahatlığını və xidmət səviyyəsini daha da yüksəltmək məqsədilə taksi xidmətlərinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində işlər aparılır. Taksilərin hava limanı ərazisinə giriş və çıxışına hər hansı məhdudiyyət tətbiq olunmur: "Görüləcək işlərlə bağlı yeniliklər baş verdikcə ictimaiyyət rəsmi şəkildə məlumatlandırılacaq".

It is claimed that restrictions have been placed on taxi orders from Heydar Aliyev International Airport towards the city.
This claim has spread on social networks.
It is reported that a warning has been sent to "Uber", "Bolt" and other drivers who accept orders via apps. It was noted that while taxi orders to the airport will be possible from today, orders from the airport to the city will not be accepted. The information also added that there will be no orders from the company either.
Some taxi drivers told "Khazar News" that they have not been taking orders from the airport since hearing this information. They believe that the reason for such a decision might be to give preference to the "London taxis" at the airport.
However, some taxi drivers stated that they had not been informed about any restrictions on orders from the airport.
Regarding the issue, "Bolt" stated that they will present their official information to the public within the week. "Uber" announced that they cannot comment on this matter for now. Heydar Aliyev International Airport noted that work is currently underway to improve taxi services at the airport with the aim of further enhancing passenger comfort and service levels. No restrictions are being applied to the entry and exit of taxis to the airport area: "As developments related to the planned work occur, the public will be officially informed."