Daha aeroportdan şəhərə taksi sifariş edə bilməyəcəyik? – VIDEO
Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanından şəhər istiqamətində taksi sifarişlərinə məhdudiyyətin qoyulduğu iddia olunur.
Bu barədə iddia sosial şəbəkələrdə yayılıb.
Xəbərdarlığın "Uber", "Bolt" və tətbiqlə sifariş qəbul edən digər sürücülərə göndərildiyi bildirilir. Qeyd edilib ki, bu gündən hava limanı istiqamətinə taksi sifarişi mümkün olsa da, hava limanından şəhər istiqamətinə qəbul edilməyəcək. Məlumatda o da əlavə edilib ki, şirkət tərəfindən də sifarişlər olmayacaq.
Bəzi taksi sürücüləri "Xəzər Xəbər" bildirib ki, bu məlumatı eşidəndən hava limanından sifariş götürmürlər. Onlar hesab edirlər ki, belə qərarın qəbuluna səbəb hava limanındakı "London taksi"lərinə üstünlüyün verilməsi ola bilər.
Bəzi taksi sürücüləri isə bildirdilər ki, hava limanından sifarişlərə məhdudiyyətlə bağlı onlara məlumat verilməyib.
Məsələ ilə bağlı "Bolt"dan bildirilib ki, həftə ərzində rəsmi məlumatlarını ictimaiyyətə təqdim edəcəklər. "Uber"dən isə hələlik bu məsələ ilə bağlı şərh verə bilməyəcəkləri açıqlanıb.Məsələ ilə bağlı Heydər Əliyev Beynəlxalq Hava Limanından isə qeyd edilib ki, hazırda aeroportda sərnişinlərin rahatlığını və xidmət səviyyəsini daha da yüksəltmək məqsədilə taksi xidmətlərinin təkmilləşdirilməsi istiqamətində işlər aparılır. Taksilərin hava limanı ərazisinə giriş və çıxışına hər hansı məhdudiyyət tətbiq olunmur: "Görüləcək işlərlə bağlı yeniliklər baş verdikcə ictimaiyyət rəsmi şəkildə məlumatlandırılacaq".

Сможем ли мы больше не заказывать такси из аэропорта в город? – ВИДЕО
Утверждается, что введены ограничения на заказы такси из Международного аэропорта Гейдар Алиев в сторону города.
Это утверждение распространилось в социальных сетях.
Сообщается, что предупреждение было отправлено водителям "Uber", "Bolt" и другим, принимающим заказы через приложения. Отмечено, что с сегодняшнего дня заказ такси в направлении аэропорта возможен, но из аэропорта в сторону города приниматься не будет. В информации также добавлено, что заказов от компании также не будет.
Некоторые водители такси сообщили "Xəzər Xəbər", что после получения этой информации они не принимают заказы из аэропорта. Они считают, что причиной такого решения может быть предоставление преимущества "лондонским такси" в аэропорту.
Однако некоторые водители такси заявили, что им не сообщали об ограничениях на заказы из аэропорта.
По данному вопросу в "Bolt" сообщили, что в течение недели представят свою официальную информацию общественности. В "Uber" заявили, что пока не могут комментировать этот вопрос. В Международном аэропорту Гейдар Алиев отметили, что в настоящее время ведутся работы по совершенствованию услуг такси с целью дальнейшего повышения комфорта пассажиров и уровня обслуживания в аэропорту. Никаких ограничений на въезд и выезд такси на территорию аэропорта не применяется: "По мере появления новостей о предстоящих работах общественность будет официально информирована".