Çörək bahalaşacaq? - Agentlik RƏSMƏN açıqladı
Sosial şəbəkələrdə və internet informasiya resurslarında Azərbaycanda ərzaqlıq buğda və çörəyin bahalaşacağı, qıtlıq yaranacağı ilə bağlı yayılmış məlumat həqiqəti əks etdirmir.
Bu barədə Prezident yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Agentliyindən bildirilib.
Məlumata əsasən, agentlik un və un məmulatları bazarında mütəmadi monitorinqlər aparır, əhalinin istehlak səbətində yer alan strateji ərzaq məhsullarının qiymət dinamikası daim diqqət mərkəzində saxlayır.
"Vətəndaşlara yalnız rəsmi mənbələrə etibar etmələri, sosial şəbəkələrdə yayılan təsdiqlənməmiş informasiyalara qarşı diqqətli olmaları tövsiyə edilir", - deyə agentlikdən bildirilib. (Report)

Will bread get more expensive? - The Agency OFFICIALLY announced
Information spread on social networks and internet information resources about the increase in prices for food wheat and bread, and the emergence of shortages in Azerbaijan does not reflect the truth.
This was stated by the State Agency for Antimonopoly and Consumer Market Control under the President.
According to the information, the agency regularly conducts monitoring in the flour and flour products market, and constantly keeps the price dynamics of strategic food products included in the consumer basket of the population under attention.
"Citizens are advised to trust only official sources and to be careful about unconfirmed information spread on social networks," the agency said. (Report)