Çin Xalq Respublikasının sədri Si Cinpin Tayvanın müxalifət partiyasının rəhbəri Çenq Li-vunu ölkəsinə dəvət etmişdir. Bu dəvət iki tərəf arasında münasibətlərdə yeni bir mərhələnin başlanğıcı kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Tayvanın müxalifət partiyasının rəhbəri Çenq Li-vun Çin Xalq Respublikasının sədri Si Cinpinin dəvətini qəbul etmişdir. Bu hadisə təxminən 10 il ərzində Çin və Tayvan arasında ilk diplomatik təmasların qurulmasına səbəb olacaqdır.
Bu tarixi görüş, regionda siyasi gərginliyin azaldılması və qarşılıqlı dialoqun inkişaf etdirilməsi baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Tərəflər arasında uzun müddətdən sonra baş tutacaq bu təmaslar, gələcək münasibətlərin istiqamətini müəyyənləşdirmək üçün bir platforma yaradır.

Председатель Китайской Народной Республики Си Цзиньпин пригласил лидера тайваньской оппозиционной партии Чэн Ли-ву в свою страну. Это приглашение расценивается как начало нового этапа в отношениях между двумя сторонами.
Редакция сообщает, что лидер тайваньской оппозиционной партии Чэн Ли-ву принял приглашение председателя Китайской Народной Республики Си Цзиньпина. Это событие приведет к установлению первых дипломатических контактов между Китаем и Тайванем примерно за 10 лет.
Эта историческая встреча имеет важное значение с точки зрения снижения политической напряженности в регионе и развития взаимного диалога. Эти контакты, которые состоятся между сторонами после долгого перерыва, создают платформу для определения направления будущих отношений.