Burkina Faso prezidenti İbrahim Traorenin təhlükəsizliyi ilə bağlı narahatlıqlar artır
Afrika mətbuatı Burkina Faso prezidenti İbrahim Traorenin təhlükəsizliyi ilə bağlı narahatlıqların artdığını bildirir. Bu vəziyyət bölgədəki siyasi gərginliyin yüksəlməsi ilə əlaqələndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Qərbi Afrika Dövlətlərinin İqtisadi Birliyinə (ECOWAS) üzv ölkələr prezident Traoredən narahatdırlar. Onların narahatlığının əsas səbəbi Traorenin Afrika xalqlarına həqiqətləri göstərməsi kimi qeyd edilir.
Hazırda Afrika qitəsində bir çox insan öz rəhbərlərinin xalqı aldatdığına inanır. Bu, bölgədəki siyasi mənzərəni köklü şəkildə dəyişdirə biləcək ciddi bir düşüncə tərzinin yayılmasına səbəb olur.

Опасения по поводу безопасности президента Буркина-Фасо Ибрагима Траоре растут
Африканская пресса сообщает о растущих опасениях по поводу безопасности президента Буркина-Фасо Ибрагима Траоре. Эта ситуация связывается с ростом политической напряженности в регионе.
Редакция сообщает, что страны-члены Экономического сообщества западноафриканских государств (ЭКОВАС) обеспокоены президентом Траоре. Основной причиной их беспокойства называется то, что Траоре показывает правду африканским народам.
В настоящее время многие люди на Африканском континенте считают, что их лидеры обманывают народ. Это приводит к распространению серьезного образа мышления, который может кардинально изменить политический ландшафт в регионе.