Bu Yapon avtomobil şirkəti Çinlə müqayisədə uduzduğunu açıqladı
Honda şirkətinin baş icraçı direktoru Çinə səfərindən sonra ciddi xəbərdarlıq edib. O, ölkənin ultra sürətli və aşağı qiymətli avtomobil təchizat zənciri qarşısında heç bir şanslarının olmadığını bildirib.
Redaksiya Motor1-ə istinadla xəbər verir ki, qlobal avtomobil sənayesinin digər liderləri də bu vəziyyətdən ciddi şəkildə həyəcan keçirirlər. Ford şirkətinin baş icraçı direktoru Çinin onları "hamısını işsiz qoya biləcəyi" barədə xəbərdarlıq edib.
Toyota şirkəti isə vəziyyətin dəyişmədiyi təqdirdə sağ qala bilməyəcəklərini bəyan edib. Bu açıqlamalar, Çinin avtomobil istehsalı bazarında yaratdığı rəqabət təzyiqinin nə qədər ciddi olduğunu bir daha göstərir.

Эта японская автокомпания признала поражение в конкуренции с Китаем
Генеральный директор Honda сделал серьезное предупреждение после своего визита в Китай. Он заявил, что у них нет никаких шансов против сверхбыстрой и недорогой цепочки поставок автомобилей в этой стране.
Редакция Motor1 сообщает, что другие лидеры мировой автомобильной промышленности также серьезно обеспокоены этой ситуацией. Генеральный директор Ford предупредил, что Китай может "оставить их всех без работы".
Компания Toyota, в свою очередь, заявила, что не сможет выжить, если ситуация не изменится. Эти заявления еще раз демонстрируют, насколько серьезно конкурентное давление, создаваемое Китаем на рынке производства автомобилей.