Berlin Zooparkında bu ay heyvanlar da bayram əhval-ruhiyyəsinə qoşulublar. Pandalar, kirpilər, şirlər və dəvələr hamısı Milad qəlyanaltıları və ağac şəklində sürprizlərlə dolu Advent üslubunda kisələr və Müqəddəs Nikolay çəkmələri ilə mükafatlandırılıblar.
Redaksiya məlumat verir ki, baxıcılar müalicələrin heyvanların gündəlik həyatına mövsümi əyləncə əlavə etməklə yanaşı, təbii qida axtarışını da təşviq etdiyini bildiriblər.
Ziyarətçilər zooparkın sakinlərinin hədiyyələrini öz maraqlı üsulları ilə pəncələri ilə toxunaraq, itələyərək və açaraq izləyiblər. Baxıcılar üçün bu, bəzəkdən daha çox zənginləşdirmə ilə bağlı idi.

В Берлинском зоопарке в этом месяце животные тоже присоединились к праздничному настроению. Панды, ежи, львы и верблюды были награждены мешочками в стиле Адвента и сапожками Святого Николая, полными рождественских угощений и сюрпризов в виде елок.
Redaksiya сообщает, что смотрители отметили, что угощения не только добавляют сезонного веселья в повседневную жизнь животных, но и стимулируют их естественный поиск пищи.
Посетители наблюдали, как обитатели зоопарка по-своему распаковывали свои подарки, трогая, толкая и открывая их лапами. Для смотрителей это было скорее обогащение, чем просто украшение.