Bayraktar Türkiyədə ən çox vergi ödəyən şəxs oldu
Ölkədə ötən il ən yüksək məbləğdə vergi ödəyən şəxslərin siyahısı məlum olub. İlk sırada “Baykar” şirkətinin texniki direktoru Səlcuq Bayraktar qərarlaşıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Səlcuq Bayraktar 2 milyard 767 milyon 587 min 718 türk lirəsi vergi ödəyərək birinci yerdədir. Onun ardınca qardaşı, “Baykar”ın baş direktoru Haluk Bayraktar gəlir — o, dövlət büdcəsinə 2 milyard 528 milyon 619 min 921 lirə köçürüb.
Siyahının üçüncü pilləsində adı açıqlanmayan şəxs qərarlaşıb. Dördüncü yerdə isə iş adamı Rahmi Koç 757 milyon 755 min 302 lirəlik ödənişlə yer alıb.
Beləliklə, 2024-cü ilin vergi rekortmenləri sırasında əsasən sənaye və müdafiə sahəsində fəaliyyət göstərən iş adamları üstünlük təşkil edib.

The list of individuals who paid the highest amount of tax in the country last year has been announced. Selçuk Bayraktar, the technical director of “Baykar” company, ranked first.
The editorial office reports that Selçuk Bayraktar is in first place, having paid 2 billion 767 million 587 thousand 718 Turkish Liras in tax. He is followed by his brother, Haluk Bayraktar, CEO of “Baykar,” who transferred 2 billion 528 million 619 thousand 921 Liras to the state budget.
An unnamed person is in third place on the list. Businessman Rahmi Koç is in fourth place with a payment of 757 million 755 thousand 302 Liras.
Thus, among the tax record-holders for 2024, businessmen operating primarily in the industrial and defense sectors predominated.