Bu gün Bakının Yasamal rayonunun bəzi ərazilərinin qaz təchizatı dayandırılacaq.
Bu barədə Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) "Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Yasamal rayonu, Abbas Mirzə Şərifzadə küçəsində yerləşən qaz xəttinin yararsız hissəsinin dəyişdirilməsi ilə əlaqədar sentyabrın 8-də saat 10:00-dan etibarən qaz təchizatı dayandırılacaq.
Təmir-bərpa işləri aparılan müddətdə Yasamal rayonu M.Seyidov, H.Zərdabi, A.Abbasov, İ.Talıblı, N.Hikmət, Z.Kərimov küçələrinin, 7-9-cu sallaqxanaların, 1-5-ci Yasamal küçələrinin qaz təchizatında müvəqqəti fasilə yaranacaq.

В Ясамальском районе Баку не будет газа
Об этом сообщили в Производственном объединении «Азеригаз» Государственной нефтяной компании Азербайджана (SOCAR).
Отмечается, что в связи с заменой непригодного участка газопровода, расположенного на улице Аббаса Мирзы Шарифзаде в Ясамальском районе, газоснабжение будет приостановлено 8 сентября с 10:00.
На время проведения ремонтно-восстановительных работ будет временно приостановлено газоснабжение улиц М. Сеидова, Г. Зардаби, А. Аббасова, И. Талыблы, Н. Хикмета, З. Керимова, 7-9-х скотобоен, 1-5-х Ясамальских улиц Ясамальского района.