Bu gün Bakının Yasamal rayonunun bəzi ərazilərinin qaz təchizatı dayandırılacaq.
Bu barədə Azərbaycan Dövlət Neft Şirkətinin (SOCAR) "Azəriqaz" İstehsalat Birliyindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, Yasamal rayonu, Abbas Mirzə Şərifzadə küçəsində yerləşən qaz xəttinin yararsız hissəsinin dəyişdirilməsi ilə əlaqədar sentyabrın 8-də saat 10:00-dan etibarən qaz təchizatı dayandırılacaq.
Təmir-bərpa işləri aparılan müddətdə Yasamal rayonu M.Seyidov, H.Zərdabi, A.Abbasov, İ.Talıblı, N.Hikmət, Z.Kərimov küçələrinin, 7-9-cu sallaqxanaların, 1-5-ci Yasamal küçələrinin qaz təchizatında müvəqqəti fasilə yaranacaq.

Gas supply will be suspended today in some areas of Baku's Yasamal district.
This information was provided by the "Azerigaz" Production Union of the State Oil Company of Azerbaijan (SOCAR).
It was reported that due to the replacement of the unusable section of the gas pipeline located on Abbas Mirzə Şərifzadə Street in Yasamal district, gas supply will be suspended starting from 10:00 AM on September 8.
During the repair and restoration work, there will be a temporary interruption in the gas supply to M. Seyidov, H. Zardabi, A. Abbasov, I. Talibli, N. Hikmat, Z. Karimov streets, the 7th-9th slaughterhouses, and the 1st-5th Yasamal streets in Yasamal district.