Bağdadda güclü partlayışlar, gərginlik artır
Bağdadda, Amerika Birləşmiş Ştatlarının səfirliyinin yerləşdiyi "Yaşıl Zonas" yaxınlığında, həmçinin bir çox digər fərqli ərazilərdə güclü partlayış səsləri eşidilib. Bu hadisələr şəhərdə gərginliyin artmasına səbəb olub.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, "Yaşıl Zona"da yerləşən bir otelin yuxarı mərtəbələrinə pilotsuz uçuş aparatı (PUA) vasitəsilə zərbə endirildiyi bildirilib. Bu hücumun nəticəsində otelin damından tüstü yüksəldiyi müşahidə edilib.
Hücumun kim tərəfindən həyata keçirildiyi hələlik məlum deyil və İraq rəsmiləri tərəfindən bu məsələ ilə bağlı hələlik heç bir açıqlama verilməyib. Hadisələrin gedişatı ilə bağlı əlavə məlumatlar daxil olduqca ictimaiyyətə çatdırılacaq.

Сильные взрывы в Багдаде, напряженность растет
В Багдаде, вблизи "Зеленой зоны", где расположено посольство Соединенных Штатов Америки, а также в ряде других районов, были слышны сильные взрывы. Эти события привели к росту напряженности в городе.
Редакция, ссылаясь на источник, сообщает, что по верхним этажам отеля, расположенного в "Зеленой зоне", был нанесен удар с помощью беспилотного летательного аппарата (БПЛА). В результате этой атаки было замечено задымление с крыши отеля.
Личность нападавшего пока не установлена, и иракские власти пока не дали никаких комментариев по этому поводу. Дополнительная информация о развитии событий будет доведена до общественности по мере ее поступления.