Azərbaycanda CMR sığortasının tətbiqi və inkişaf perspektivləri müzakirə olunub
9 aprel 2026-cı il tarixində Azərbaycan Gömrük Təmsilçiliyi və Logistika Şirkətlərinin Assosiasiyası (AGTL) və Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə ABADA, beynəlxalq avtomobil daşıyıcıları və logistika şirkətləri arasında CMR sığortası mövzusunda görüş keçirilmişdir.
Görüşdə ABADA-nın Prezidenti Həbib Həsənov işdirak etmişdir.
CMR sığortasının Asərbaycanda tətbiqinin hazırki vəziyyəti və inkişaf imkanları, əhəmiyyəti, daşıyıcının yükə görə üçüncü şəxslər qarşısında məsuliyyətinin təmini, sahibkarın yük təhlükəsizliyinin qorunması, dövlətin vergi və ticarət nəzarətinin gücləndirilməsi barədə məsələlər üzrə cənab Həbib Həsənov görüşdə məruzə ilə çıxış etmişdir.

Implementation and Development Prospects of CMR Insurance in Azerbaijan Discussed
On April 9, 2026, a meeting on the topic of CMR insurance was held between ABADA, international road carriers, and logistics companies, organized by the Azerbaijan Customs Representation and Logistics Companies Association (AGTL) and the Small and Medium Business Development Agency.
ABADA President Habib Hasanov participated in the meeting.
Mr. Habib Hasanov delivered a report at the meeting on issues concerning the current situation and development opportunities of CMR insurance implementation in Azerbaijan, its importance, ensuring the carrier's liability to third parties for cargo, protecting the entrepreneur's cargo security, and strengthening state tax and trade control.