Azərbaycanın bəzi rayonlarının bir sıra kəndlərində su təchizatı şəbəkəsinin layihə-smeta sənədləri hazırlanacaq.
Artıq bununla bağlı Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin (ADSEA) tabeliyindəki Regional Su Meliorasiya Xidməti hazırlıqlara başlayıb.
Məlumata əsasən, layihə-smeta sənədləri hazırlanacaq su təchizatı şəbəkələri Masallı, Ağstafa, Göyçay, Hacıqabul, Saatlı, Şamaxı, Tovuz, Naftalan, Xızı, Bərdə, Şabran, Siyəzən, Tərtər, Ağstafa, Hacıqabul, İmişli, Yevlax, Ucar, Sabirabad, Füzuli, Lerik, Qusar, Göygöl, İsmayıllı rayonlarının bəzi yaşayış məntəqələrini əhatə edəcək.
Belə ki, siyahıya Masallının Şərəfə, Ağstafanın Köçvəlili, Göyçayın Müskürlü və II Ərəbcəbirli, Hacıqabulun Muğan, Saatlının Bəylər və Mollavazılı, Potubəyli, Əlisoltanlı, Şamaxının Mərzəndiyyə, Tovuzun Düzcırdaxan və Cəlilli, Naftalanın Qasımbəyli, Xızının Fındığan, Bərdənin Güloğlular, Şabranın Sincanboyad, Siyəzənin Tuğay, Tərtərin Poladlı əraziləri daxil edilib.
Eyni zamanda Ağstafanın Yenigün, Hacıqabulun I Udulu, Qubalı və II Udulu, l Paşalı və Şorbaçı, ll Paşalı, Tağlı, İmişlinin Məzrəli, Yevlaxın Salahlı, Ucarın Alpoud, Sabirabadın Cavad, Füzulinin Araz Dilağarda və Qarabağ, Lerikin Cəngəmiran, Qusarın Aşağı Ləyə, Göygölün Mollacəlil, İsmayıllının Qəzli ərazilərinin də su təchizatı şəbəkəsinin layihə-smeta sənədləri hazırlanacaq.
Layihə-smeta sənədlərinin hazırlanmasına ümumilikdə 1,242 milyon manat vəsaitin sərf olunacağı proqnozlaşdırılıb.(Trend.az)

В ряде сел некоторых районов Азербайджана будут подготовлены проектно-сметные документы для сети водоснабжения.
В связи с этим подведомственная Агентству водных ресурсов Азербайджана (ADSEA) Региональная служба водного мелиорации уже приступила к подготовительным работам.
Согласно информации, сети водоснабжения, для которых будут подготовлены проектно-сметные документы, охватят некоторые населенные пункты Масаллинского, Агстафинского, Гёйчайского, Гаджигабульского, Саатлинского, Шамахинского, Товузского, Нафталанского, Хызинского, Бардинского, Шабранского, Сиязанского, Тертерского, Агстафинского, Гаджигабульского, Имишлинского, Евлахского, Уджарского, Сабирабадского, Физулинского, Лерикского, Гусарского, Гёйгёльского, Исмаиллинского районов.
Так, в список включены территории Шарафа Масаллинского района, Кёчвелили Агстафинского района, Мюскюрлю и II Арабджабирли Гёйчайского района, Муган Гаджигабульского района, Бейляр и Моллавазылы, Потубейли, Алисолтанлы Саатлинского района, Марзендия Шамахинского района, Дюзджырдахан и Джалилли Товузского района, Гасымбейли Нафталанского района, Фындыган Хызинского района, Гюльоглулар Бардинского района, Синджанбояд Шабранского района, Тугай Сиязанского района, Поладлы Тертерского района.
В то же время будут подготовлены проектно-сметные документы для сети водоснабжения территорий Енигюн Агстафинского района, I Удулу, Губалы и II Удулу, I Пашалы и Шорбачы, II Пашалы, Таглы Гаджигабульского района, Мезрели Имишлинского района, Салахлы Евлахского района, Алпоуд Уджарского района, Джавад Сабирабадского района, Араз Дилагарда и Гарабаг Физулинского района, Джангямиран Лерикского района, Ашагы Ляя Гусарского района, Молладжалил Гёйгёльского района, Газлы Исмаиллинского района.
Прогнозируется, что на подготовку проектно-сметных документов будет потрачено в общей сложности 1,242 миллиона манатов.(Trend.az)