Avtovağzalda bilet alışı proseduru dəyişdi
Bakı Beynəlxalq Avtovağzal Kompleksində (BBAK) böyük sərnişin axınını nəzərə alaraq reyslərin vaxtında yola düşmələri, avtobusların düzgün komplektləşdirilməsi və digər təşkilati məsələləri əngəlsiz təmin etmək məqsədilə müvafiq qanunvericiliyə əsasən bilet alışı proseduruna dəyişiklik edilib.
Redaksiya bu barədə BBAK-a istinadən xəbər verir.
Bildirib ki, şəhərlərarası və rayonlararası reyslər üzrə bilet satışları avtobusların yola düşməsinə 15 dəqiqə qalmışa qədər həyata keçirilir. Avtobusun yola düşməsinə 15 dəqiqədən az vaxt qaldıqda biletlər artıq növbəti reys üçün satılır. Bu qayda "biletim.az" portalı üzərindən və avtovağzalın kassalarından əldə edilən biletlərə şamil olunur.
Bu qayda ilkin mərhələdə digər şəhər və rayon avtovağzallarına şamil edilmir.
Sərnişinlərdən bilet alarkən BBAK-a çatma vaxtlarını müvafiq qaydaya əsasən tənzimləmələri xahiş olunur.
Kassaya gəlmədən, öncədən rahat şəkildə bilet almaq üçün "biletim.az" platformasından istifadə etmək tövsiyə olunur. Daha sərfəli qiymət və yer seçimi imkanından yararlanın!

В Бакинском международном автовокзальном комплексе (БМАК), учитывая большой пассажиропоток, с целью беспрепятственного обеспечения своевременного отправления рейсов, правильной комплектации автобусов и решения других организационных вопросов, в соответствии с действующим законодательством, изменена процедура покупки билетов.
Редакция сообщает об этом со ссылкой на БМАК.
Сообщается, что продажа билетов на междугородние и межрайонные рейсы осуществляется за 15 минут до отправления автобусов. Если до отправления автобуса остается менее 15 минут, билеты продаются уже на следующий рейс. Это правило распространяется на билеты, приобретенные через портал "biletim.az" и в кассах автовокзала.
На начальном этапе это правило не распространяется на другие городские и районные автовокзалы.
Пассажиров просят при покупке билетов регулировать время прибытия в БМАК в соответствии с указанным правилом.
Рекомендуется использовать платформу "biletim.az" для удобной предварительной покупки билетов, не приходя в кассу. Воспользуйтесь возможностью более выгодной цены и выбора места!