Avropanın bir sıra şəhərlərində Fələstinlə həmrəylik nümayişləri keçirilib. Roma və Barselona şəhərlərində on minlərlə insan İsrailin Qəzzadakı hərbi əməliyyatlarına etiraz edib və Fələstin xalqına dəstək şüarları səsləndirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Romada keçirilən aksiyada azı 200 min nəfərin iştirak etdiyi təxmin olunur. Barselonada isə şəhər tarixinin ən böyük nümayişlərindən biri baş tutub — 300 mindən çox insan küçələrə çıxaraq Fələstinə azadlıq tələbi ilə yürüş edib.
Təşkilatçılar bildiriblər ki, məqsəd dünya ictimaiyyətinə mülki insanların müdafiəsi üçün təcili atəşkəs çağırışını çatdırmaq və Qəzzada humanitar yardımın bərpasına dəstək ifadə etmək olub.

В ряде городов Европы прошли демонстрации солидарности с Палестиной. В Риме и Барселоне десятки тысяч людей выразили протест против военных операций Израиля в Газе и скандировали лозунги в поддержку палестинского народа.
Редакция сообщает, что в акции в Риме, по оценкам, приняли участие не менее 200 тысяч человек. В Барселоне же состоялась одна из крупнейших демонстраций в истории города — более 300 тысяч человек вышли на улицы, требуя свободы для Палестины.
Организаторы заявили, что целью было донести до мировой общественности призыв к немедленному прекращению огня для защиты мирных жителей и выразить поддержку возобновлению гуманитарной помощи в Газе.