Avropa Komissiyasının rəhbəri Trampla olan görüşdə iştirak edəcək
Avropa Komissiyasının prezidenti Ursula fon der Leyen sabah Ağ Evdə keçiriləcək görüşdə Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenskiyə qoşulacaq. Onun səfəri Avropa İttifaqının Ukraynaya dəstəyinin güclü mesajı kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Ursula fon der Leyen bu barədə “X” sosial şəbəkəsində paylaşım edərək Tramp və Zelenski ilə müzakirələrin sülh və təhlükəsizlik məsələlərinə fokuslanacağını bildirib.
Qeyd edək ki, Ağ Evdə baş tutacaq yüksək səviyyəli görüşdə əsas mövzular Rusiya-Ukrayna müharibəsi, regional təhlükəsizlik və Qərbin Ukraynaya dəstəyi olacaq. Ursula fon der Leyenin iştirakının Brüsselin Vaşinqton və Kiyevlə mövqelərini koordinasiya etmək baxımından mühüm addım olduğu vurğulanır.

European Commission President Ursula von der Leyen will join Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy tomorrow at a meeting to be held at the White House. Her visit is seen as a strong message of the European Union's support for Ukraine.
The editorial office reports that Ursula von der Leyen shared this on the social network 'X', stating that discussions with Trump and Zelenskyy will focus on issues of peace and security.
It should be noted that the main topics at the high-level meeting in the White House will be the Russia-Ukraine war, regional security, and Western support for Ukraine. Ursula von der Leyen's participation is emphasized as an important step for Brussels to coordinate its positions with Washington and Kyiv.