Şahbaz Şərifin Putini 40 dəqiqə gözlədikdən sonra verdiyi qərar hər kəsi təəccübləndirdi
Aşqabadda keçirilən görüş zamanı Pakistanın baş naziri Şahbaz Şərifin gözlədilməsi və sonrakı davranışları diqqət çəkib. Onun Rusiya prezidenti Vladimir Putinin onu təxminən qırx dəqiqə gözlətməsindən narazı qaldığı bildirilir.
Redaksiya xəbər verir ki, Şahbaz Şərif bu səbəbdən prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Vladimir Putin arasında davam edən görüşə iclasın ortasında daxil olub. Hadisə görüşün protokol qaydaları və diplomatik zəriflik baxımından müzakirələrə səbəb olub.
Məlumata görə, Şərif otağa daxil olduqdan sonra hər iki liderlə təxminən beş dəqiqə görüşərək zalı tərk edib. Onun qısa iştirakı Aşqabad görüşünün gedişatına təsir etməsə də, diplomatik dairələrdə hadisənin səbəbləri və mümkün nəticələri barədə fikir mübadiləsi davam edir.

Решение Шахбаза Шарифа после 40 минут ожидания Путина удивило всех
Во время встречи, проходившей в Ашхабаде, привлекли внимание ожидание и последующее поведение премьер-министра Пакистана Шахбаза Шарифа. Сообщается, что он был недоволен тем, что президент России Владимир Путин заставил его ждать около сорока минут.
Редакция сообщает, что по этой причине Шахбаз Шариф вошел в продолжающуюся встречу между президентом Реджепом Тайипом Эрдоганом и Владимиром Путиным в середине заседания. Инцидент вызвал обсуждения с точки зрения протокольных правил и дипломатической деликатности встречи.
Согласно информации, после входа в зал Шариф встретился с обоими лидерами примерно пять минут и покинул зал. Хотя его краткое участие не повлияло на ход ашхабадской встречи, в дипломатических кругах продолжается обмен мнениями о причинах инцидента и его возможных последствиях.