4-5 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Kamboca Krallığının Pnompen şəhərində səfərdədir. Sözügedən səfər Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Asiya və Sakit Okean üzrə İqtisadi və Sosial Komissiyasının və Kamboca Krallığı Hökumətinin birgə dəvəti əsasında reallaşıb.
Nümayəndə heyəti BMT-nin Asiya və Sakit Okean üzrə İqtisadi və Sosial Komissiyasının müvafiq sahə üzrə fəaliyyət göstərən Komitəsinin iclasında iştirak edib və 2025-2028-ci illər üzrə Komissiyanın “Qabaqcıl texnologiyalar və ağıllı dövlət xidmətləri” adlı işçi qrupuna rəhbər seçilib.
Açılış hissəsində Dövlət Agentliyinin sədri tərəfindən “ASAN xidmət” təcrübəsi barədə məlumat verilib. O, Dövlət Agentliyi ilə BMT və onun müxtəlif bölmələri arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan söz açıb. Hazırda "ASAN xidmət" təcrübəsinin 30-dan çox ölkəyə ixrac edildiyi tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb.
Tədbirdə ABŞ-nin, Qazaxıstanın, Koreyanın, Kambocanın, Laosun, Filippinin, Qırğız Respublikasının və digər ölkələrin müvafiq sahədə fəaliyyət göstərən qurumlarının rəhbər və nümayəndələri iştirak ediblər.

Очередное международное доверие к «ASAN xidmət»
4-5 декабря 2025 года делегация во главе с председателем Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехдиевым находится с визитом в городе Пномпень, Королевство Камбоджа. Упомянутый визит состоялся по совместному приглашению Экономической и социальной комиссии ООН по Азии и Тихому океану и Правительства Королевства Камбоджа.
Делегация приняла участие в заседании Комитета Экономической и социальной комиссии ООН по Азии и Тихому океану, действующего в соответствующей области, и была избрана руководителем рабочей группы Комиссии на 2025-2028 годы под названием «Передовые технологии и умные государственные услуги».
На вступительной части председатель Государственного агентства представил информацию об опыте «ASAN xidmət». Он рассказал об успешном сотрудничестве между Государственным агентством и ООН и ее различными подразделениями. Участникам мероприятия было доведено, что в настоящее время опыт «ASAN xidmət» экспортируется в более чем 30 стран.
В мероприятии приняли участие руководители и представители соответствующих органов из США, Казахстана, Кореи, Камбоджи, Лаоса, Филиппин, Кыргызской Республики и других стран.