ASA-nın Tədris Mərkəzində “Nitq mədəniyyəti” təlimi uğurla yekunlaşıb
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının (ASA) Tədris Mərkəzində sığorta sektorunun nümayəndələri üçün keçirilən “Nitq mədəniyyəti” mövzusunda təlim uğurla başa çatıb. Təlim Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankının mətbuat katibi Namiq Əliyev tərəfindən aparılıb.
Proqram çərçivəsində iştirakçılar:
• Nitq mədəniyyəti və çıxış üslubu,
• kamera qarşısında davranış və təqdimat bacarıqları,
• jurnalist müsahibələrinə hazırlıq qaydaları,
• pauza, tələffüz, vurğu və intonasiya prinsipləri,
• auditoriya ilə effektiv kommunikasiya,
• ictimai çıxış zamanı stresin idarə olunması
kimi mövzular üzrə nəzəri və praktiki biliklər əldə ediblər.
Təlim zamanı real situasiyalar əsasında praktik məşqlər, simulyasiyalar və rol modelləşdirməsi aparılıb. Bu məşğələlər iştirakçıların nitq texnikası, məzmun strukturlaşdırılması və canlı çıxış təhlükəsizliyinin gücləndirilməsinə xidmət edib.
Sonda təlimi uğurla tamamlayan iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası sığorta sektorunda çalışan mütəxəssislərin peşəkar inkişafına dəstək məqsədilə mütəmadi olaraq ixtisasartırma proqramları, seminarlar və təlimlər həyata keçirməyə davam edəcək.

Тренинг «Культура речи» успешно завершился в Учебном центре ASA
В Учебном центре Ассоциации страховщиков Азербайджана (АСА) успешно завершился тренинг на тему «Культура речи», проведенный для представителей страхового сектора. Тренинг был проведен пресс-секретарем Центрального банка Азербайджанской Республики Намигом Алиевым.
В рамках программы участники:
• культура речи и стиль выступления,
• поведение перед камерой и навыки презентации,
• правила подготовки к журналистским интервью,
• принципы паузы, произношения, ударения и интонации,
• эффективная коммуникация с аудиторией,
• управление стрессом во время публичных выступлений
получили теоретические и практические знания по таким темам.
Во время тренинга были проведены практические упражнения, симуляции и ролевое моделирование на основе реальных ситуаций. Эти занятия способствовали укреплению речевой техники участников, структурированию контента и уверенности в живых выступлениях.
В завершение участникам, успешно завершившим тренинг, были вручены сертификаты.
Ассоциация страховщиков Азербайджана продолжит регулярно проводить программы повышения квалификации, семинары и тренинги с целью поддержки профессионального развития специалистов, работающих в страховом секторе.