Apple-da yeni rəhbər: Con Ternus vəzifəyə gəlir
Apple şirkətinin baş icraçı direktoru Tim Kukun vəzifəsindən ayrılmasından sonra şirkətin başına kimin keçəcəyi məsələsi gündəmə gəlib. Texnologiya nəhənginin varislik planı uzun müddətdir ki, hazırlanır.
Redaksiya məlumat verir ki, "Gurman"-a istinadən, "Apple" şirkəti, bu vəzifəyə, baş direktor Tim Kukun yerinə, baş vitse-prezident, aparat təminatı üzrə vitse-prezidenti Con Ternusu təyin etməyi planlaşdırır. Mənbənin bildirdiyinə görə, bu dəyişiklik şirkətin uzunmüddətli strategiyasının bir hissəsidir.
"Apple" şirkətinin rəhbərliyində baş verəcək bu dəyişiklik, şirkətin gələcək istiqamətləri və strategiyaları baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb edir. Con Ternus, "Apple" şirkətində uzun müddətdir çalışır və şirkətin aparat təminatı sahəsindəki nailiyyətlərində mühüm rol oynayıb. Onun baş icraçı direktor vəzifəsinə təyin olunması, şirkətin texnoloji yeniliklərə və inkişafa davamlı diqqət yetirəcəyini göstərir. Bu dəyişiklik, "Apple"-ın gələcək illərdəki performansına və bazar mövqeyinə təsir edə biləcək mühüm bir addımdır. Şirkətin səhmdarları və analitikləri, bu dəyişikliyin şirkətin gələcək strategiyalarına necə təsir edəcəyini diqqətlə izləyəcəklər.

После ухода Тима Кука с поста генерального директора Apple встал вопрос о том, кто возглавит компанию. План преемственности технологического гиганта разрабатывался долгое время.
Redaksiya сообщает, ссылаясь на Гурмана, что Apple планирует назначить на эту должность, вместо генерального директора Тима Кука, старшего вице-президента по аппаратному обеспечению Джона Тернуса. По данным источника, это изменение является частью долгосрочной стратегии компании.
Это изменение в руководстве Apple имеет большое значение с точки зрения будущих направлений и стратегий компании. Джон Тернус долгое время работает в Apple и сыграл важную роль в достижениях компании в области аппаратного обеспечения. Его назначение на должность генерального директора указывает на то, что компания будет продолжать уделять постоянное внимание технологическим инновациям и развитию. Это изменение является важным шагом, который может повлиять на производительность и рыночную позицию Apple в ближайшие годы. Акционеры и аналитики компании будут внимательно следить за тем, как это изменение повлияет на будущие стратегии компании.