Alpaqut üzrə milli yığma komandanın növbəti uğuru
03–06 iyul 2025-ci il tarixlərində Qazaxıstan Respublikasının Şimkent şəhərində Alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə 13 ölkənin iştirakı ilə keçirilən I Asiya çempionatına yekun vurulmuşdur.
Çempionatda alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə Azərbaycan milli yığma komandasının heyətində Ağdam rayonunu 10 nəfər idmançı təmsil etmişdir.
Onlardan 5-i qızıl, 3-ü gümüş, 2-si isə bürünc medal qazanmışdır.
Əldə etdikləri nailiyyətlər münasibəti ilə
Ağdam Olimpiya İdman Kompleksinin direktoru Bəhruz Kazımov və Ağdam rayonu üzrə gənclər və idman sektorunun baş məsləhətçisi Kənan Qədirli idmançılarla görüş keçirmişdir. Görüş zamanı ölkədə idmana göstərilən dövlət qayğısından bəhs edilmiş, idmançılara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulanmışdır.

Очередной успех национальной сборной по Алпагуту
С 3 по 6 июля 2025 года в городе Шымкент Республики Казахстан завершился I Чемпионат Азии по боевому искусству Алпагут Туран с участием 13 стран.
На чемпионате по боевому искусству Алпагут Туран Агдамский район представили 10 спортсменов в составе национальной сборной Азербайджана.
Из них 5 завоевали золотые, 3 – серебряные, а 2 – бронзовые медали.
В связи с достигнутыми успехами
директор Агдамского олимпийского спортивного комплекса Бахруз Казымов и главный консультант сектора молодежи и спорта Агдамского района Кенан Гадирли провели встречу со спортсменами. Во время встречи была отмечена государственная забота о спорте в стране, спортсменам пожелали успехов в их дальнейшей деятельности.