Alpaqut üzrə milli yığma komandanın növbəti uğuru
03–06 iyul 2025-ci il tarixlərində Qazaxıstan Respublikasının Şimkent şəhərində Alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə 13 ölkənin iştirakı ilə keçirilən I Asiya çempionatına yekun vurulmuşdur.
Çempionatda alpaqut Turan döyüş sənəti üzrə Azərbaycan milli yığma komandasının heyətində Ağdam rayonunu 10 nəfər idmançı təmsil etmişdir.
Onlardan 5-i qızıl, 3-ü gümüş, 2-si isə bürünc medal qazanmışdır.
Əldə etdikləri nailiyyətlər münasibəti ilə
Ağdam Olimpiya İdman Kompleksinin direktoru Bəhruz Kazımov və Ağdam rayonu üzrə gənclər və idman sektorunun baş məsləhətçisi Kənan Qədirli idmançılarla görüş keçirmişdir. Görüş zamanı ölkədə idmana göstərilən dövlət qayğısından bəhs edilmiş, idmançılara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulanmışdır.

On July 03–06, 2025, the I Asian Championship for Alpaqut Turan martial art, held with the participation of 13 countries in Shymkent, Republic of Kazakhstan, concluded.
At the championship, 10 athletes represented Aghdam district as part of the Azerbaijan national team for Alpaqut Turan martial art.
Of them, 5 won gold, 3 silver, and 2 bronze medals.
On the occasion of their achievements,
Bahruz Kazimov, Director of Aghdam Olympic Sports Complex, and Kenan Gadirli, Chief Advisor of the Youth and Sports Sector for Aghdam district, held a meeting with the athletes. During the meeting, the state's attention to sports in the country was discussed, and the athletes were wished success in their future endeavors.