Alpaqut idmançısı Özbəkistanda keçirilən beynəlxalq yarışda qalib oldu
Azərbaycan Alpaqut Federasiyasının idmançısı, Məhərrəmov Bədir Əsgər oğlu, Özbəkistanın Buxara şəhərində ATF təşkilatının keçirdiyi qarışıq döyüş sənəti üzrə peşəkar yarışda qalib gələrək uğur qananmışdır.
Redaksiya xəbər verir ki, Məhərrəmov Bədir, Alpaqutda Suraxanı filialının idmançısıdır və öncədən də mükafatları ilə tanınır. O, Azərbaycan Kubokunun qalibi, Azərbaycan Çempionu və Yarqan rütbəli idmançıdır. Bununla yanaşı, 2017-ci ildə Dünya Kubokunun qalibi, 2018-ci ildə isə Dünya Çempionu titulunu da qazanmışdır.
Onun bu uğurlu çıxışı, digər Alpaqut idmançılarının inkişafına öz töhfəsini verir. Məhərrəmovun peşəkarlığı və əzmi, gənc idmançılara ilham verir və onların uğuru üçün bir nümunədir.

Спортсмен Альпагут стал победителем международного соревнования в Узбекистане
Спортсмен Федерации Альпагут Азербайджана, Мехрермов Бадир Аскер оглы, одержал победу на профессиональном соревновании по смешанным единоборствам, организованном организацией ATF в городе Бухара, Узбекистан.
Как сообщает редакция, Мехрермов Бадир является спортсменом сураханского филиала Альпагут и известен своими предыдущими наградами. Он является победителем Кубка Азербайджана, Чемпионом Азербайджана и спортсменом с рангом Ярган. Кроме того, в 2017 году он завоевал титул победителя Кубка мира, а в 2018 году – Чемпиона мира.
Его успешное выступление вносит вклад в развитие других спортсменов Альпагут. Профессионализм и решимость Мехрермова вдохновляют молодых спортсменов и служат примером для их успеха.