Alman yüksək rütbəli siyasətçi fişinq hücumunun hədəfi oldu
Almaniya Bundestaqının prezidenti Yuliya Klöckner "Signal" mesajlaşma tətbiqi vasitəsilə fişinq tipli haker hücumuna məruz qalıb. Bu insident Avropalı siyasətçiləri hədəf alan daha geniş kampaniyanın bir hissəsi kimi qiymətləndirilir.
Redaksiya "Der Spiegel"-ə istinadla xəbər verir ki, hakerlər "Signal" dəstək xidməti kimi təqdim edərək istifadəçiləri PİN kodlarını açıqlamağa sövq ediblər. Bu metodla onlar şəxsi məlumatlara daxil olmağa cəhd ediblər.
Klöckner Xristian Demokrat İttifaqının üzvləri, o cümlədən kansler Fridrix Merz ilə qrup söhbətində idi. Lakin Merzin cihazının təhlükəyə məruz qalması barədə heç bir sübut yoxdur.

Высокопоставленный немецкий политик стал мишенью фишинговой атаки
Президент Бундестага Германии Юлия Клёкнер подверглась фишинговой хакерской атаке через приложение для обмена сообщениями "Signal". Этот инцидент расценивается как часть более широкой кампании, нацеленной на европейских политиков.
Редакция со ссылкой на "Der Spiegel" сообщает, что хакеры, выдавая себя за службу поддержки "Signal", побуждали пользователей раскрыть свои PIN-коды. Этим методом они пытались получить доступ к личным данным.
Клёкнер участвовала в групповом чате с членами Христианско-демократического союза, включая канцлера Фридриха Мерца. Однако нет никаких доказательств того, что устройство Мерца было скомпрометировано.