Adam Kadırov Zelenskini Qroznıya gətirməklə bağlı təhdid səsləndirdi
Çeçenistan rəhbəri Ramzan Kadırovun oğlu Adam Kadırov sosial şəbəkələrdə yaydığı açıqlamada Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenskini zorla Qroznıya gətirə biləcəyini iddia edib.
Redaksiya məlumat verir ki, Adam Kadırov bu addımı Rusiya Prezidenti Vladimir Putinin və ya atasının göstərişi olacağı təqdirdə həyata keçirəcəyini bildirib və belə bir tapşırığın icrasına hazır olduğunu vurğulayıb.
O, paylaşımında Zelenskini prezident kimi deyil, “hərbi cinayətkar” kimi təqdim edəcəyini qeyd edərək, onu “istənməyən obyekt” kimi ələ keçirib Çeçenistana aparmaq niyyətində olduğunu bəyan edib.
Açıqlamada bu fikirlərin şəxsi mövqe kimi səsləndirildiyi, lakin beynəlxalq səviyyədə ciddi rezonans doğura biləcək məzmun daşıdığı diqqətə çatdırılıb.

Сын главы Чечни Рамзана Кадырова, Адам Кадыров, в своем заявлении в социальных сетях заявил, что может силой привезти президента Украины Владимира Зеленского в Грозный.
Редакция сообщает, что Адам Кадыров заявил, что предпримет этот шаг, если поступит приказ от президента России Владимира Путина или его отца, и подчеркнул свою готовность выполнить такое поручение.
В своем посте он отметил, что представит Зеленского не как президента, а как «военного преступника», и заявил о своем намерении захватить его как «нежелательный объект» и доставить в Чечню.
В заявлении отмечается, что эти мысли были высказаны как личная позиция, но они несут в себе содержание, которое может вызвать серьезный резонанс на международном уровне.