ABŞ Terrorla Mübarizə Mərkəzi Direktorunun istefası şok dalğası yaratdı
ABŞ Terrorla Mübarizə Mərkəzinin direktoru Co Kent istefasını elan edib. O, bu qərarını "İranla davam edən müharibəyə vicdanən dəstək verə bilməməsi" ilə əlaqələndirib.
Redaksiya məlumat verir ki, Kentin fikrincə, İran ölkə üçün qaçılmaz təhlükə yaratmırdı və müharibənin başlaması "İsrailin və onun güclü Amerika lobbisinin təzyiqi" nəticəsində olub. O, ABŞ prezidenti və Milli Kəşfiyyat Direktorunun rəhbərliyi altında xidmət etməyin şərəf olduğunu bildirib.
ABŞ Terrorla Mübarizə Mərkəzi Direktorunun istefası - Şəkil 1
Co Kentin istefası ABŞ-ın xarici siyasəti və daxili təzyiq qruplarının rolu barədə müzakirələrə səbəb olub. O, Milli Terrorla Mübarizə Mərkəzinin peşəkar heyətini idarə etməkdən məmnunluğunu ifadə edib.

Директор Центра по борьбе с терроризмом США подал в отставку
Директор Центра по борьбе с терроризмом США Джо Кент объявил о своей отставке. Он связал это решение с «невозможностью добросовестно поддерживать продолжающуюся войну с Ираном».
По информации редакции, по мнению Кента, Иран не представлял неизбежной угрозы для страны, а начало войны произошло «в результате давления Израиля и его мощного американского лобби». Он отметил, что служить под руководством президента США и директора Национальной разведки было честью.
Директор Центра по борьбе с терроризмом США подал в отставку - Фото 1
Отставка Джо Кента вызвала дискуссии о внешней политике США и роли внутренних групп давления. Он выразил удовлетворение работой профессионального коллектива Национального центра по борьбе с терроризмом.