ABŞ sərmayədarları hökumət böhranında iqtisadi təsirləri gözləyir
ABŞ-da hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması ehtimalı fonunda sərmayədarların diqqəti iqtisadi vəziyyətə yönəlib. Bir sıra ekspertlər bu dəfəki dayandırmanın iqtisadiyyata təsiri əvvəlkilərdən fərqli ola biləcəyini bildirirlər. Səhmdar bazarında qeyri-müəyyənlik hökm sürür, investorlar isə vəziyyətin aydınlaşmasını gözləyirlər.
Redaksiya xəbər verir ki, "Investor's Business Daily"-yə istinadən Dow Jones indeksi Donald Trampın hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması ilə bağlı danışıqlar aparması fonunda dəyişkənlik nümayiş etdirir. Nvidia, Electronic Arts (EA) və Tesla kimi şirkətlərin səhmləri isə yüksəlişdədir. CNN-in məlumatına görə, hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması adətən iqtisadiyyata zərər vermir, lakin bu dəfə vəziyyət fərqli ola bilər.
"The Wall Street Journal"ın yazdığına görə, Nasdaq indeksi açılışda yüksəliş göstərib, lakin hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması ehtimalı davam edir. Reuters-in məlumatına görə, sərmayədarların diqqəti Federal Ehtiyat Sisteminin (FES) siyasətinə yönəlib, eyni zamanda hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması ilə bağlı vəziyyətin aydınlaşmasını gözləyirlər. CNBC-nin məlumatına görə, səhmlərin itirildiyi həftənin fonunda hökumətin fəaliyyətinin dayandırılması ehtimalı artır.

Amid the potential US government shutdown, investors' attention has turned to the economic situation. A number of experts state that this time the shutdown's impact on the economy could be different from previous ones. Uncertainty prevails in the stock market, and investors are awaiting clarity on the situation.
Redaksiya reports that, citing "Investor's Business Daily," the Dow Jones index is showing volatility amid Donald Trump's negotiations regarding a government shutdown. Shares of companies like Nvidia, Electronic Arts (EA), and Tesla, however, are on the rise. According to CNN, government shutdowns typically do not harm the economy, but this time the situation could be different.
According to "The Wall Street Journal," the Nasdaq index showed an increase at the opening, but the possibility of a government shutdown continues. According to Reuters, investors' attention is focused on the policy of the Federal Reserve System (FES), while they also await clarity on the government shutdown situation. According to CNBC, the likelihood of a government shutdown is increasing against the backdrop of a week where stocks were lost.