ABŞ prezidenti Donald Tramp dünyada ən güclü yenidənqurmanı elan etdi. Bu bəyanat beynəlxalq münasibətlərdə potensial dəyişikliklərə işarə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp öz çıxışında İranın mövcud vəziyyətini şərh edib. O, qeyd edib ki, iranlılar beynəlxalq su yolları vasitəsilə dünya ictimaiyyətini qısamüddətli şantaj etməkdən başqa heç bir üstünlüyə malik olmadıqlarını, görünür, anlamırlar. ABŞ prezidenti Donald Trampın sözlərinə görə, İranın bu gün hələ də mövcud olmasının yeganə səbəbi danışıqlardır.
Bu arada, Press TV-nin məlumatına görə, İran İsrailin Livanı bombalamağa yenidən başlaması halında ABŞ ilə Pakistandakı danışıqları dayandıracaq. Bu qərar bölgədəki gərginliyin artması ilə əlaqədar diplomatik səylərə ciddi təsir göstərə bilər.

US President Donald Trump announced the world's most powerful reconstruction. This statement signals potential changes in international relations.
The editorial office reports that US President Donald Trump commented on the current situation in Iran in his speech. He noted that Iranians apparently do not understand that they have no advantage other than short-term blackmail of the world community through international waterways. According to US President Donald Trump, the only reason Iran still exists today is negotiations.
Meanwhile, according to Press TV, Iran will suspend talks with the US in Pakistan if Israel resumes bombing Lebanon. This decision could seriously impact diplomatic efforts amid rising tensions in the region.