ABŞ prezidenti Donald Tramp dünyada ən güclü yenidənqurmanı elan etdi. Bu bəyanat beynəlxalq münasibətlərdə potensial dəyişikliklərə işarə edir.
Redaksiya məlumat verir ki, ABŞ prezidenti Donald Tramp öz çıxışında İranın mövcud vəziyyətini şərh edib. O, qeyd edib ki, iranlılar beynəlxalq su yolları vasitəsilə dünya ictimaiyyətini qısamüddətli şantaj etməkdən başqa heç bir üstünlüyə malik olmadıqlarını, görünür, anlamırlar. ABŞ prezidenti Donald Trampın sözlərinə görə, İranın bu gün hələ də mövcud olmasının yeganə səbəbi danışıqlardır.
Bu arada, Press TV-nin məlumatına görə, İran İsrailin Livanı bombalamağa yenidən başlaması halında ABŞ ilə Pakistandakı danışıqları dayandıracaq. Bu qərar bölgədəki gərginliyin artması ilə əlaqədar diplomatik səylərə ciddi təsir göstərə bilər.

Президент США Дональд Трамп объявил о самой мощной перестройке в мире. Это заявление указывает на потенциальные изменения в международных отношениях.
Редакция сообщает, что президент США Дональд Трамп в своем выступлении прокомментировал текущую ситуацию с Ираном. Он отметил, что иранцы, по-видимому, не понимают, что не обладают никакими преимуществами, кроме кратковременного шантажа мирового сообщества через международные водные пути. По словам президента США Дональда Трампа, единственная причина, по которой Иран существует сегодня, — это переговоры.
Между тем, по сообщению Press TV, Иран приостановит переговоры с США в Пакистане, если Израиль возобновит бомбардировки Ливана. Это решение может серьезно повлиять на дипломатические усилия в связи с ростом напряженности в регионе.