ABŞ Ordusunun Qərargah rəisi Rendi Corc vəzifəsindən azad edildi
Pentaqon ABŞ Ordusunun Qərargah Rəisi Rendi Corcun vəzifəsindən azad edildiyini rəsmi olaraq bəyan edib. Bu xəbər Birləşmiş Ştatların hərbi rəhbərliyində baş verən mühüm bir dəyişikliyi əks etdirir.
Redaksiya xəbər verir ki, ABŞ-ın Müdafiə Naziri Pit Hegset ordunun komandiri, general Rendi Corcdan dərhal istefa verməsini və təqaüdə çıxmasını tələb edib. Bu tələb Corcun vəzifəsindən azad edilməsi qərarının birbaşa səbəbi kimi göstərilir.
General Rendi Corc ABŞ Ordusunun Qərargah Rəisi vəzifəsini icra edirdi. Müdafiə nazirinin bu tələbi onun vəzifəsindən təcili olaraq uzaqlaşdırılması ilə nəticələnib.

Начальник штаба Армии США Рэнди Джордж освобожден от должности
Пентагон официально объявил об освобождении от должности начальника штаба Армии США Рэнди Джорджа. Эта новость отражает важное изменение в военном руководстве Соединенных Штатов.
Редакция сообщает, что министр обороны США Пит Хегсет потребовал от командующего армией, генерала Рэнди Джорджа немедленно подать в отставку и выйти на пенсию. Это требование указывается как непосредственная причина решения об освобождении Джорджа от должности.
Генерал Рэнди Джордж занимал должность начальника штаба Армии США. Это требование министра обороны привело к его срочному отстранению от должности.