ABŞ-ın maliyyə naziri Skott Bessent Avropa İttifaqının Rusiya ilə bağlı sanksiya siyasətini qiymətləndirərkən, 19-cu paketə qədər davam edən bu prosesin effektli olmadığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Bessent Avropa tərəfinin 19 dəfə sanksiya tətbiq etməsinə baxmayaraq məqsədinə nail ola bilmədiyini vurğulayıb və bunun sanksiya mexanizminin uğursuzluğunu göstərdiyini qeyd edib.
Məlumata görə, Avropa İttifaqı hazırda Rusiya əleyhinə 20-ci sanksiya paketinin hazırlanması üzərində işləyir və bu prosesin regiondakı siyasi münasibətlərə təsiri ilə bağlı müxtəlif qiymətləndirmələr səslənir.

Министр финансов США резко раскритиковал санкционную политику Европейского Союза
Министр финансов США Скотт Бессент, оценивая санкционную политику Европейского Союза в отношении России, заявил, что этот процесс, продолжающийся до 19-го пакета, неэффективен.
Как сообщает редакция, Бессент подчеркнул, что европейская сторона не смогла достичь своей цели, несмотря на 19-кратное применение санкций, и отметил, что это свидетельствует о провале санкционного механизма.
Согласно информации, Европейский Союз в настоящее время работает над подготовкой 20-го пакета санкций против России, и звучат различные оценки влияния этого процесса на политические отношения в регионе.