ABŞ-ın maliyyə naziri Skott Bessent Avropa İttifaqının Rusiya ilə bağlı sanksiya siyasətini qiymətləndirərkən, 19-cu paketə qədər davam edən bu prosesin effektli olmadığını bildirib.
Redaksiya xəbər verir ki, Bessent Avropa tərəfinin 19 dəfə sanksiya tətbiq etməsinə baxmayaraq məqsədinə nail ola bilmədiyini vurğulayıb və bunun sanksiya mexanizminin uğursuzluğunu göstərdiyini qeyd edib.
Məlumata görə, Avropa İttifaqı hazırda Rusiya əleyhinə 20-ci sanksiya paketinin hazırlanması üzərində işləyir və bu prosesin regiondakı siyasi münasibətlərə təsiri ilə bağlı müxtəlif qiymətləndirmələr səslənir.

US Treasury Secretary Scott Bessent, while evaluating the European Union's sanctions policy regarding Russia, stated that this process, which continued up to the 19th package, was not effective.
The editorial office reports that Bessent emphasized that despite the European side imposing sanctions 19 times, it could not achieve its goal, and noted that this indicates the failure of the sanctions mechanism.
Reportedly, the European Union is currently working on preparing the 20th package of sanctions against Russia, and various assessments are being voiced regarding the impact of this process on political relations in the region.