ABŞ dövlət katibi Marko Rubio İran generalı Qasım Süleymaninin qohumu Həmidə Süleymani Əfşar və onun qızının ABŞ-dakı hüquqi statuslarının ləğv edildiyini açıqlayıb. Onların ölkədən çıxarılması prosesi başladılıb.
Redaksiya xəbər verir ki, Həmidə Süleymani Əfşar və onun qızı ABŞ-da "yaşıl kart" sahibləri kimi yaşayırdılar. Əfşar İran generalı Qasım Süleymaninin bacısı qızıdır və onun rejimini açıq şəkildə dəstəkləyirdi.
Bu həftə ABŞ rəsmiləri Əfşar və onun qızının hüquqi statuslarını ləğv edib. Hazırda onlar nəzarət altındadır və deportasiya olunmaq üzrədirlər. ABŞ dövlət katibi Marko Rubio qeyd edib ki, ABŞ anti-Amerika rejimlərini dəstəkləyən əcnəbilərin ölkədə yaşamasına icazə verməyəcək. Bu, ölkənin müəyyən edilmiş siyasətidir.

Госсекретарь США Марко Рубио объявил, что правовой статус в США Хамиды Сулеймани Афшар, родственницы иранского генерала Касема Сулеймани, и её дочери был аннулирован. Процесс их высылки из страны начат.
Редакция сообщает, что Хамида Сулеймани Афшар и её дочь проживали в США как обладательницы "зелёных карт". Афшар является племянницей иранского генерала Касема Сулеймани и открыто поддерживала его режим.
На этой неделе официальные лица США аннулировали правовой статус Афшар и её дочери. В настоящее время они находятся под стражей и готовятся к депортации. Госсекретарь США Марко Рубио отметил, что США не позволят иностранцам, поддерживающим антиамериканские режимы, проживать в стране. Это установленная политика страны.