ABŞ Ədliyyə Nazirliyi Epşteyn materiallarında Trampa aid şəkli yenidən yayımlayıb
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi Ceffri Epşteyn işi ilə bağlı sənədlər paketində yer alan və Donald Trampa aid olduğu bildirilən fotoşəkli yenidən ictimaiyyətə təqdim edib. Sözügedən material daha əvvəl açıqlanan sənədlər toplusunun tərkib hissəsi kimi diqqət çəkib.
Redaksiya xəbər verir ki, bundan əvvəl həmin şəkillərin rəsmi mənbələrdən silinməsi ilə bağlı ABŞ ictimaiyyətində və siyasi dairələrdə ciddi narazılıqlar yaranmışdı. Məsələ xüsusilə şəffaflıq və sənədlərin tam açıqlanması kontekstində müzakirə olunurdu.
Nazirliyin bu addımı ictimai təzyiqlər fonunda atılmış qərar kimi qiymətləndirilir. Yenidən yayımlanan materiallar Epşteyn işi ətrafında aparılan araşdırmalara marağı daha da artırıb.
Qeyd edək ki, sənədlərdə adı keçən şəxslər arasında ABŞ prezidenti Donald Tramp da yer alır. Rəsmi qurumlar açıqlanan materialların hüquqi qiymətləndirilməsinin davam etdiyini bildiriblər.

Министерство юстиции США вновь представило общественности фотографию, предположительно относящуюся к Дональду Трампу, которая была включена в пакет документов по делу Джеффри Эпштейна. Упомянутый материал привлек внимание как часть ранее опубликованного массива документов.
Как сообщает редакция, ранее в американском обществе и политических кругах возникло серьезное недовольство по поводу удаления этих фотографий из официальных источников. Вопрос обсуждался, в частности, в контексте прозрачности и полного раскрытия документов.
Этот шаг министерства расценивается как решение, принятое на фоне общественного давления. Вновь опубликованные материалы еще больше подогрели интерес к расследованиям, связанным с делом Эпштейна.
Следует отметить, что среди лиц, упомянутых в документах, присутствует и президент США Дональд Трамп. Официальные органы сообщили, что юридическая оценка опубликованных материалов продолжается.