Epstein işi üzrə yeni sənədlər ABŞ-da siyasi müzakirələr yaradıb
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi Ceffri Epşteyn işi ilə bağlı sənədlərin yeni hissəsini ictimaiyyətə açıqlayıb. Açıqlanan materiallar ABŞ-ın siyasi dairələrində və mediada geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, yeni sənədlər arasında keçmiş Demokrat Partiyasından olan ABŞ prezidenti Bill Klintonu qadın geyimində təsvir edən rəsmin fotosu da yer alıb. Eyni zamanda, sənədlərdə Bill Klintonun Gislayn Maksuell və adı redaktə edilmiş bir qadınla birlikdə üzərkən görüntüləndiyi barədə məlumatlar əksini tapıb.
Açıqlanan materiallar Ceffri Epşteynin məşhur müğənni Maykl Cekson ilə görüşdüyünü də ortaya qoyur. Bununla yanaşı, ABŞ hökumətinin sənədlərdən ABŞ prezidenti Donald Trampın təsvir olunduğu bir faylı sildiyi bildirilir.
ABŞ Konqresinin üzvü Tomas Massi bəyan edib ki, gələcəkdə formalaşacaq Ədliyyə Nazirliyi hazırkı baş prokuror Pam Bondini Epşteyn sənədlərində qanunsuz redaktələr apardığına görə məsuliyyətə cəlb edə bilər. Bu açıqlama sənədlərin hüquqi və siyasi nəticələri ilə bağlı müzakirələri daha da gücləndirib.

The US Department of Justice has publicly released a new portion of documents related to the Jeffrey Epstein case. The disclosed materials have caused extensive discussions in US political circles and the media.
The editorial reports that among the new documents is a photograph of a drawing depicting former Democratic US President Bill Clinton in women's clothing. Simultaneously, the documents contain information about Bill Clinton being seen swimming with Ghislaine Maxwell and a woman whose name has been redacted.
The disclosed materials also reveal that Jeffrey Epstein met with the famous singer Michael Jackson. In addition, it is reported that the US government deleted a file from the documents depicting US President Donald Trump.
US Congressman Thomas Massie stated that a future Justice Department could hold the current Attorney General Pam Bondi accountable for making illegal redactions in the Epstein documents. This statement has further intensified discussions regarding the legal and political consequences of the documents.