Epstein işi üzrə yeni sənədlər ABŞ-da siyasi müzakirələr yaradıb
ABŞ Ədliyyə Nazirliyi Ceffri Epşteyn işi ilə bağlı sənədlərin yeni hissəsini ictimaiyyətə açıqlayıb. Açıqlanan materiallar ABŞ-ın siyasi dairələrində və mediada geniş müzakirələrə səbəb olub.
Redaksiya xəbər verir ki, yeni sənədlər arasında keçmiş Demokrat Partiyasından olan ABŞ prezidenti Bill Klintonu qadın geyimində təsvir edən rəsmin fotosu da yer alıb. Eyni zamanda, sənədlərdə Bill Klintonun Gislayn Maksuell və adı redaktə edilmiş bir qadınla birlikdə üzərkən görüntüləndiyi barədə məlumatlar əksini tapıb.
Açıqlanan materiallar Ceffri Epşteynin məşhur müğənni Maykl Cekson ilə görüşdüyünü də ortaya qoyur. Bununla yanaşı, ABŞ hökumətinin sənədlərdən ABŞ prezidenti Donald Trampın təsvir olunduğu bir faylı sildiyi bildirilir.
ABŞ Konqresinin üzvü Tomas Massi bəyan edib ki, gələcəkdə formalaşacaq Ədliyyə Nazirliyi hazırkı baş prokuror Pam Bondini Epşteyn sənədlərində qanunsuz redaktələr apardığına görə məsuliyyətə cəlb edə bilər. Bu açıqlama sənədlərin hüquqi və siyasi nəticələri ilə bağlı müzakirələri daha da gücləndirib.

Новые документы по делу Эпштейна вызвали политические дебаты в США
Министерство юстиции США опубликовало новую часть документов, касающихся дела Джеффри Эпштейна. Опубликованные материалы вызвали широкие дискуссии в политических кругах и СМИ США.
Как сообщает редакция, среди новых документов есть фотография рисунка, изображающего бывшего президента США от Демократической партии Билла Клинтона в женской одежде. Одновременно в документах содержится информация о том, что Билл Клинтон был замечен плавающим с Гислайн Максвелл и женщиной, чье имя было отредактировано.
Опубликованные материалы также свидетельствуют о встречах Джеффри Эпштейна с известным певцом Майклом Джексоном. Кроме того, сообщается, что правительство США удалило из документов файл, на котором был изображен президент США Дональд Трамп.
Член Конгресса США Томас Масси заявил, что будущий Минюст может привлечь к ответственности нынешнего генерального прокурора Пэм Бонди за незаконное редактирование документов Эпштейна. Это заявление еще больше усилило дискуссии о правовых и политических последствиях документов.