Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi tərəfindən yaranmış sel sularının yollara və süni qurğulara vurduğu ziyanların aradan qaldırılması, yolun hərəkət hissəsinin palçıq, lil və qaya parçalarından təmizlənməsi istiqamətində işlər gücləndirilmiş rejimdə davam etdirilir.
Qurumdan verilən məlumata görə, son günlər ölkə ərazisində müşahidə olunan intensiv yağıntılar nəticəsində bəzi avtomobil yollarında, eləcə də yol infrastrukturu elementlərində (körpülər, suötürücü qurğular və s.) müəyyən fəsadlar yaranıb.
Bildirilib ki, həmin ərazilərə agentliyin əməkdaşları və xüsusi texnikalar cəlb olunur, operativ qaydada təmizləmə və bərpa işləri həyata keçirilir. Eyni zamanda, hərəkətin təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə əlavə təhlükəsizlik tədbirləri görülür, zərurət yarandıqda nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti qismən məhdudlaşdırılır.
Yollarda rahat və təhlükəsiz gediş-gəlişin təmin olunması üçün bütün zəruri və təxirəsalınmaz tədbirlər görülməkdədir.
Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi sürücülərdən, xüsusilə dağlıq və dağətəyi ərazilərdən keçən yollarda diqqətli olmalarını, hava şəraitini nəzərə almalarını və yol hərəkəti qaydalarına ciddi riayət etmələrini xahiş edir.

Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана продолжает работы в усиленном режиме по устранению ущерба, нанесенного дорогам и искусственным сооружениям паводковыми водами, а также по очистке проезжей части от грязи, ила и обломков скал.
По информации ведомства, в результате интенсивных осадков, наблюдавшихся на территории страны в последние дни, на некоторых автомобильных дорогах, а также в элементах дорожной инфраструктуры (мосты, водопропускные сооружения и т.д.) возникли определенные проблемы.
Сообщается, что на эти участки привлекаются сотрудники агентства и специальная техника, оперативно проводятся работы по очистке и восстановлению. В то же время принимаются дополнительные меры безопасности для обеспечения безопасности движения, а при необходимости движение транспортных средств частично ограничивается.
Принимаются все необходимые и неотложные меры для обеспечения комфортного и безопасного движения на дорогах.
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана просит водителей, особенно на дорогах, проходящих через горные и предгорные районы, быть внимательными, учитывать погодные условия и строго соблюдать правила дорожного движения.