"2026-cı ildə puldan pul qazanma dövrü bitmişdir. Pulunuzu..." - Analitik şərh etdi
Maliyyə analitiki İslam Məmiş 2026-cı il üçün investisiya alətlərində ciddi dalğalanmaların baş verəcəyi barədə xəbərdarlıq edib. O, investorların bir top kimi istifadə olunacağını bildirib. Bu proqnozlar, qlobal iqtisadiyyatın gələcəyi ilə bağlı narahatlıqları artırır.
Redaksiya mənbəyə istinadən xəbər verir ki, real qiymətin 200 ABŞ dollarına çatması halında bütün dünya iqtisadiyyatlarında ciddi tənəzzülün başlayacağı proqnozlaşdırılır. Bu vəziyyət, qlobal maliyyə sistemində böyük dəyişikliklərə səbəb ola bilər.
Məmiş, həmçinin dünyanın hər kəsin sistemə tabe ediləcəyi bir dövrə girdiyini qeyd edib. Onun fikrincə, puldan pul qazanma dövrü artıq başa çatıb və bu, gələcəkdə sərmayə strategiyalarının köklü şəkildə dəyişdirilməsini tələb edəcək. Bu dövr pulu qorumaq dövrü adlanır.

«Эпоха зарабатывания денег из денег закончилась в 2026 году. Ваши деньги...» - прокомментировал аналитик
Финансовый аналитик Ислам Мамиш предупредил о серьезных колебаниях инвестиционных инструментов в 2026 году. Он заявил, что инвесторы будут использоваться как мяч. Эти прогнозы усиливают опасения по поводу будущего мировой экономики.
Редакция сообщает со ссылкой на источник, что прогнозируется начало серьезного спада во всех мировых экономиках в случае достижения реальной цены 200 долларов США. Эта ситуация может привести к значительным изменениям в глобальной финансовой системе.
Мамиш также отметил, что мир вступает в эпоху, когда все будут подчинены системе. По его мнению, эпоха зарабатывания денег из денег уже закончилась, и это потребует кардинального изменения инвестиционных стратегий в будущем. Этот период называется эпохой сохранения денег.