Zənglə kartlarımıza müdaxilə olunur? – DİN-dən açıqlama
Sosial şəbəkələrdə "9990" və "7770" nömrələrindən gələn zənglərlə bağlı çağırış xarakterli məlumatlar, eləcə də həmin zəngləri cavablandıran şəxslərin məlumatlarının oğurlandığı barədə iddialar yayılıb.
Redaksiya-nın məlumatına görə, Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, daxil olmuş müraciətlər üzrə aparılan ilkin araşdırmalar zamanı bank kartlarına müdaxilə, hesablardan pul vəsaitlərinin oğurlanması və ya vətəndaşların şəxsi məlumatlarının ələ keçirilməsi ilə bağlı hər hansı fakt aşkarlanmayıb.
Hazırda DİN-in aidiyyəti baş idarəsi tərəfindən araşdırmalar davam etdirilir. Araşdırmaların nəticələrinə əsasən xüsus olacağı təqdirdə ictimaiyyətə əlavə məlumat veriləcək.

Вмешательство в наши карты по звонку? – Заявление МВД
В социальных сетях распространилась информация призывного характера, связанная со звонками, поступающими с номеров "9990" и "7770", а также утверждения о краже данных лиц, отвечающих на эти звонки.
По информации Редакции, в пресс-службе Министерства внутренних дел (МВД) сообщили, что в ходе предварительных расследований по поступившим обращениям не было выявлено никаких фактов, связанных с вмешательством в банковские карты, кражей денежных средств со счетов или завладением личными данными граждан.
В настоящее время соответствующие главные управления МВД продолжают расследования. По результатам расследований, в случае наличия особых обстоятельств, общественности будет предоставлена дополнительная информация.