Zənglə kartlarımıza müdaxilə olunur? – DİN-dən açıqlama
Sosial şəbəkələrdə "9990" və "7770" nömrələrindən gələn zənglərlə bağlı çağırış xarakterli məlumatlar, eləcə də həmin zəngləri cavablandıran şəxslərin məlumatlarının oğurlandığı barədə iddialar yayılıb.
Redaksiya-nın məlumatına görə, Daxili İşlər Nazirliyi (DİN) Mətbuat Xidmətindən bildirilib ki, daxil olmuş müraciətlər üzrə aparılan ilkin araşdırmalar zamanı bank kartlarına müdaxilə, hesablardan pul vəsaitlərinin oğurlanması və ya vətəndaşların şəxsi məlumatlarının ələ keçirilməsi ilə bağlı hər hansı fakt aşkarlanmayıb.
Hazırda DİN-in aidiyyəti baş idarəsi tərəfindən araşdırmalar davam etdirilir. Araşdırmaların nəticələrinə əsasən xüsus olacağı təqdirdə ictimaiyyətə əlavə məlumat veriləcək.

Information of a warning nature regarding calls from "9990" and "7770" numbers, as well as claims that the data of individuals who answer these calls have been stolen, have been disseminated on social networks.
According to information from Redaksiya, the Press Service of the Ministry of Internal Affairs (MIA) stated that during preliminary investigations conducted on received complaints, no facts related to interference with bank cards, theft of funds from accounts, or seizure of citizens' personal data have been discovered.
Currently, investigations are being continued by the relevant main department of the MIA. Additional information will be provided to the public if there are specific findings based on the results of these investigations.