Zelenski SBU-nun yeni döyüş əməliyyatlarına razılıq verdi
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski, Ukrayna Təhlükəsizlik Xidmətinin (SBU) yeni döyüş əməliyyatları ilə bağlı razılıq verib. Bu barədə o, axşam video müraciətində bildirib. Bu hadisə, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin ön xəttdəki çətin hava şəraitinə və digər problemlərə baxmayaraq əldə etdiyi nəticələrlə paralel olaraq baş verir.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski, SBU-nun əməliyyatları ilə bağlı hesabatı dinlədikdən sonra, xidmətin yeni döyüş əməliyyatları ilə bağlı razılığını bildirib. O, bu barədə danışarkən, general-mayor Yevhen Xmaranın hesabatda iştirak etdiyini qeyd edib. "Strana" nəşrinin verdiyi məlumata görə, Zelenski, SBU-nun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək, yeni əməliyyatların vacibliyini vurğulayıb.
Bundan əlavə, Zelenski, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahının məlumatlarına istinadən, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Kapustin Yar poliqonuna zərbələr endirdiyini bildirib. O, bu barədə danışarkən, "Biz hətta Rusiya Federasiyasındakı Hazelnutların buraxılışı üçün sınaq sahəsi kimi obyektlərə də zərbələr endirə bildik - bizim Flamingo raketləri işlədi" deyə qeyd edib. EADaily-nin məlumatına görə, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı, Kapustin Yar poliqonuna Flamingo raketləri ilə hücumlar barədə məlumat yayıb. Bu məlumat Baş Qərargahın teleqram kanalında yer alıb.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has approved new combat operations for the Security Service of Ukraine (SBU). He announced this in his evening video address. This development occurs in parallel with the results achieved by the Armed Forces of Ukraine, despite difficult weather conditions and other problems on the front lines.
Redaksiya reports that after listening to the SBU's report on operations, Zelensky announced the service's approval for new combat operations. While discussing this, he noted the participation of Major General Yevhen Khmara in the report. According to the publication "Strana," Zelensky highly praised the SBU's activities and emphasized the importance of new operations.
In addition, Zelensky stated, citing information from the General Staff of the Armed Forces of Ukraine, that the Armed Forces of Ukraine had struck targets at the Kapustin Yar training range. He remarked, "We were even able to strike facilities in the Russian Federation, such as the testing ground for the production of Hazelnuts – our Flamingo missiles worked." According to EADaily, the General Staff of the Armed Forces of Ukraine disseminated information about attacks on the Kapustin Yar training range with Flamingo missiles. This information was posted on the General Staff's Telegram channel.