Zelenski SBU-nun yeni döyüş əməliyyatlarına razılıq verdi
Ukrayna prezidenti Vladimir Zelenski, Ukrayna Təhlükəsizlik Xidmətinin (SBU) yeni döyüş əməliyyatları ilə bağlı razılıq verib. Bu barədə o, axşam video müraciətində bildirib. Bu hadisə, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin ön xəttdəki çətin hava şəraitinə və digər problemlərə baxmayaraq əldə etdiyi nəticələrlə paralel olaraq baş verir.
Redaksiya xəbər verir ki, Zelenski, SBU-nun əməliyyatları ilə bağlı hesabatı dinlədikdən sonra, xidmətin yeni döyüş əməliyyatları ilə bağlı razılığını bildirib. O, bu barədə danışarkən, general-mayor Yevhen Xmaranın hesabatda iştirak etdiyini qeyd edib. "Strana" nəşrinin verdiyi məlumata görə, Zelenski, SBU-nun fəaliyyətini yüksək qiymətləndirərək, yeni əməliyyatların vacibliyini vurğulayıb.
Bundan əlavə, Zelenski, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahının məlumatlarına istinadən, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Kapustin Yar poliqonuna zərbələr endirdiyini bildirib. O, bu barədə danışarkən, "Biz hətta Rusiya Federasiyasındakı Hazelnutların buraxılışı üçün sınaq sahəsi kimi obyektlərə də zərbələr endirə bildik - bizim Flamingo raketləri işlədi" deyə qeyd edib. EADaily-nin məlumatına görə, Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargahı, Kapustin Yar poliqonuna Flamingo raketləri ilə hücumlar barədə məlumat yayıb. Bu məlumat Baş Qərargahın teleqram kanalında yer alıb.

Зеленский одобрил новые боевые операции СБУ
Президент Украины Владимир Зеленский одобрил новые боевые операции Службы безопасности Украины (СБУ). Об этом он сообщил в своем вечернем видеообращении. Это событие происходит параллельно с результатами, достигнутыми Вооруженными силами Украины на передовой, несмотря на сложные погодные условия и другие проблемы.
Redaksiya сообщает, что после заслушивания отчета СБУ об операциях, Зеленский выразил согласие на проведение новых боевых операций. Говоря об этом, он отметил участие генерал-майора Евгения Хмары в отчете. По данным издания "Strana", Зеленский высоко оценил деятельность СБУ и подчеркнул важность новых операций.
Кроме того, Зеленский, ссылаясь на данные Генерального штаба Вооруженных сил Украины, сообщил об ударах Вооруженных сил Украины по полигону Капустин Яр. Говоря об этом, он отметил: "Мы смогли нанести удары даже по объектам на территории Российской Федерации, которые используются как испытательный полигон для запуска "Лещины" - наши ракеты "Фламинго" сработали". По данным EADaily, Генеральный штаб Вооруженных сил Украины распространил информацию об атаках на полигон Капустин Яр ракетами "Фламинго". Эта информация была опубликована в Telegram-канале Генерального штаба.