Yunanistan və İsrail arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlıq gücləndirilir. Bu iki ölkə arasında strateji əlaqələrin inkişafı, bölgədə təhlükəsizliyin təmin olunması istiqamətində mühüm addımlar kimi dəyərləndirilir. Son görüşlər və əldə olunan razılaşmalar, tərəflərin müdafiə sahəsindəki əməkdaşlığının daha da dərinləşəcəyini göstərir.
Redaksiya Defenceturk-ə istinadən məlumat verir ki, İsrailin Müdafiə naziri İsrael Katz Yunanıstanda yunan həmkarı Nikos Dendias ilə görüşüb. Görüş, İsrail Müdafiə nazirinin Yunanıstana rəsmi səfəri çərçivəsində baş tutub. Yunanıstan Milli Müdafiə naziri Nikos Dendias, İsrail Müdafiə nazirinin Afinada olması barədə açıqlamasında, bu görüşün "onsuz da mükəmməl və strateji səviyyədə olan müdafiə əlaqələri çərçivəsində son dərəcə müsbət məna daşıdığını" bildirib.
Bu görüşlər, ölkələrin müdafiə sahəsindəki əməkdaşlığının genişləndirilməsi və yeni müdafiə sistemlərinin tədarükü ilə bağlı müzakirələrin aparılması üçün bir platforma rolunu oynayıb. Görüşdə, hər iki ölkənin təhlükəsizlik maraqlarının qorunması və regional sabitliyin təmin olunması məsələləri də müzakirə edilib. Bu əməkdaşlıq, həmçinin, hər iki ölkənin müdafiə sənayesinin inkişafına da töhfə verəcək.

Сотрудничество между Грецией и Израилем в оборонной сфере укрепляется. Развитие стратегических отношений между этими двумя странами рассматривается как важный шаг в обеспечении безопасности в регионе. Последние встречи и достигнутые договоренности свидетельствуют о дальнейшем углублении сотрудничества сторон в оборонной сфере.
Redaksiya, ссылаясь на Defenceturk, сообщает, что министр обороны Израиля Исраэль Кац встретился в Греции со своим греческим коллегой Никосом Дендиасом. Встреча состоялась в рамках официального визита министра обороны Израиля в Грецию. Министр национальной обороны Греции Никос Дендиас, комментируя пребывание министра обороны Израиля в Афинах, заявил, что эта встреча «имеет чрезвычайно позитивное значение в рамках и без того превосходных оборонных отношений, находящихся на стратегическом уровне».
Эти встречи послужили платформой для обсуждения расширения сотрудничества стран в оборонной сфере и поставок новых оборонных систем. На встрече также обсуждались вопросы защиты интересов безопасности обеих стран и обеспечения региональной стабильности. Это сотрудничество также будет способствовать развитию оборонной промышленности обеих стран.