Yunanistan və İsrail arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlıq gücləndirilir. Bu iki ölkə arasında strateji əlaqələrin inkişafı, bölgədə təhlükəsizliyin təmin olunması istiqamətində mühüm addımlar kimi dəyərləndirilir. Son görüşlər və əldə olunan razılaşmalar, tərəflərin müdafiə sahəsindəki əməkdaşlığının daha da dərinləşəcəyini göstərir.
Redaksiya Defenceturk-ə istinadən məlumat verir ki, İsrailin Müdafiə naziri İsrael Katz Yunanıstanda yunan həmkarı Nikos Dendias ilə görüşüb. Görüş, İsrail Müdafiə nazirinin Yunanıstana rəsmi səfəri çərçivəsində baş tutub. Yunanıstan Milli Müdafiə naziri Nikos Dendias, İsrail Müdafiə nazirinin Afinada olması barədə açıqlamasında, bu görüşün "onsuz da mükəmməl və strateji səviyyədə olan müdafiə əlaqələri çərçivəsində son dərəcə müsbət məna daşıdığını" bildirib.
Bu görüşlər, ölkələrin müdafiə sahəsindəki əməkdaşlığının genişləndirilməsi və yeni müdafiə sistemlərinin tədarükü ilə bağlı müzakirələrin aparılması üçün bir platforma rolunu oynayıb. Görüşdə, hər iki ölkənin təhlükəsizlik maraqlarının qorunması və regional sabitliyin təmin olunması məsələləri də müzakirə edilib. Bu əməkdaşlıq, həmçinin, hər iki ölkənin müdafiə sənayesinin inkişafına da töhfə verəcək.

Greece and Israel Strengthen Defense Cooperation
Defense cooperation between Greece and Israel is being strengthened. The development of strategic relations between these two countries is considered an important step towards ensuring security in the region. Recent meetings and agreements show that the parties' cooperation in the defense sector will deepen further.
Redaksiya, citing Defenceturk, reports that Israel's Defense Minister, Israel Katz, met with his Greek counterpart, Nikos Dendias, in Greece. The meeting took place as part of the Israeli Defense Minister's official visit to Greece. Greek Minister of National Defence Nikos Dendias stated in a press release regarding the Israeli Defense Minister's presence in Athens that this meeting "carries extremely positive meaning within the framework of defense relations that are already excellent and at a strategic level."
These meetings served as a platform for discussions on expanding defense cooperation between the countries and the procurement of new defense systems. Issues concerning the protection of both countries' security interests and the assurance of regional stability were also discussed. This cooperation will also contribute to the development of the defense industries of both countries.