DİN-in Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi əlverişsiz hava şəraiti ilə bağlı hərəkət iştirakçılarına müraciət edib.
İdarədən verilən məlumatda qeyd olunub ki, Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin məlumatına uyğun olaraq, hazırda paytaxt ərazisində, eləcə də respublikanın ayrı-ayrı rayonlarında yağış və fasilələrlə külək müşahidə olunur:
"Yağışlı, çiskinli havalarda yol örtüyünün sürüşkən olması, görmə məsafəsinin məhdudlaşması və digər kritik hava şərtlərini nəzərə alaraq, sürücülər sürət həddini minimuma endirməli, kifayət qədər ara məsafəsi saxlamalı, nəqliyyat vasitələrinin texniki sazlığına nəzarət etməlidirlər.
Yağışlı havalarda hərəkətin çətinliyini nəzərə alaraq, piyadalar daha məsuliyyətli olmalı, yollarda həyat və sağlamlıqları üçün təhlükə yaradan qayda pozuntularından çəkinməlidirlər".
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsi hərəkət iştirakçılarına müraciət edərək onlardan yola çıxarkən diqqətli olmağı, yol hərəkəti qaydalarına ciddi riayət etməyi xahiş edir.

The Main State Traffic Police Department of the Ministry of Internal Affairs has appealed to road users regarding adverse weather conditions.
According to information provided by the Department, and in line with data from the National Hydrometeorology Service, rain and intermittent winds are currently observed in the capital and various districts of the republic:
"Considering the slippery road surface, reduced visibility, and other critical weather conditions during rainy and misty weather, drivers should reduce their speed, maintain a sufficient distance between vehicles, and ensure the technical serviceability of their vehicles.
Considering the difficulty of movement in rainy weather, pedestrians should be more responsible and refrain from violating rules that pose a danger to their lives and health on the roads."
The Main State Traffic Police Department appeals to road users, asking them to be careful when setting out and to strictly adhere to traffic rules.